Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 24 kwietnia 2014 r., sygn. II SA/Po 986/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak Sędziowie Sędzia WSA Elwira Brychy (spr.) Sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak Protokolant St. sekretarz sąd. Joanna Wieczorkiewicz-Skoczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi J. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] czerwca 2013 r. Nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Miasta z dnia [...] sierpnia 2012 r. Nr [...] Znak [...], II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącej kwotę [...] zł ([...] złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania, III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.

Uzasadnienie

Burmistrz Miasta w dniu [...] sierpnia 2012r., na podstawie art. 59 ust 1, art. 60 ust. 1 oraz art. 61 ust. 1 ustawy z 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80, poz. 717 ze zm.) wydał decyzję, którą ustalił na rzecz wnioskodawcy - R. C. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w tym: zjazd z drogi, parking, baner reklamowy o wysokości 12 metrów lub logo na budynku, przewidzianej do realizacji na działce nr [...], położonej w L. przy ulicy S./Ł.

Organ I instancji ustalił obowiązującą linię zabudowy w odległości 6 m od granicy działki z ul. Ł., stanowiącą kontynuację linii zabudowy budynku sąsiedniego na działce nr [...]. Organ ustalił dostęp do drogi publicznej z ul. Ł. Powierzchnię zabudowy w stosunku do powierzchni działki ustalono na maksymalnie 23 %, minimalną powierzchnię terenu biologicznie czynnego organ ustalił na minimum 35 % powierzchni działki. Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki ustalono na maksymalnie 4 m, dach skośny o maksymalnej wysokości najwyższego punktu połaci dachowej 7,5 m. Nadto organ I instancji ustalił na każde 1.000 m² powierzchni użytkowej obiektów handlowych-usługowych 50 stanowisk postojowych, w tym 6 stanowisk postojowych dla pojazdów dla osób niepełnosprawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00