Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 19 marca 2014 r., sygn. I SA/Ol 162/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Ryszard Maliszewski, Sędziowie sędzia WSA Wiesława Pierechod,, sędzia WSA Tadeusz Piskozub (sprawozdawca), Protokolant specjalista Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 19 marca 2014r. sprawy ze skargi spółki A na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące od grudnia 2007r. do lutego 2009r. oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/Ol 162/14

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia "[...]" Dyrektor Izby Celnej, po rozpatrzeniu odwołania firmy A. sp. z o.o. w O., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia "[...]", określającą wysokość zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za miesięczne okresy rozliczeniowe od grudnia 2007r., styczeń - grudzień 2008r., styczeń i luty 2009 r.

Z akt sprawy i uzasadnienia decyzji odwoławczej wynika, co następuje:

A. sp. z o.o. w O. (zwana dalej Spółką lub stroną), w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonywała zakupu samochodów osobowych, a następnie ich sprzedaży na terytorium kraju przed pierwszą rejestracją.

Na podstawie dokumentacji źródłowej w postaci faktur VAT potwierdzających zakup samochodów osobowych w okresach rozliczeniowych: grudzień 2007r., styczeń -grudzień 2008r., styczeń i luty 2009 r., a także na podstawie wyników kontroli podatkowej, Naczelnik Urzędu Celnego stwierdził, że dostawcy samochodów osobowych w wyniku udzielonych przez Spółkę upustów, dokonywali zmiany/aktualizacji ceny pojazdów, wobec czego strona otrzymywała korekty faktur VAT przedstawiające skorygowane wartości cen netto pojazdów, skorygowaną wartość podatku VAT jak i skorygowaną wysokość podatku akcyzowego zawartego w cenie zakupionych samochodów osobowych.

Następnie strona dokonywała sprzedaży przedmiotowych samochodów osobowych przed ich pierwszą rejestracją na terytorium kraju. W ślad za dokonaną sprzedażą wystawiane były dokumenty handlowe w postaci faktur VAT, zawierające odpowiednio: wartość netto oraz brutto pojazdów, kwoty podatków: VAT oraz akcyzowego, ze wskazaniem zastosowanej stawki podatku akcyzowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00