Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 29 stycznia 2014 r., sygn. II SA/Go 1060/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Bohdanowicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Grażyna Staniszewska Sędzia WSA Adam Jutrzenka-Trzebiatowski Protokolant sekr. sąd. Stanisława Maciejewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 stycznia 2014 r. sprawy ze skargi J.Z. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania oddala skargę.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] października 2013r. J.Z. reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. skargę na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] października 2013 r. nr [...] uchylającą decyzję z dnia [...] sierpnia 2013r. nr [...] Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o braku postaw do stwierdzenia choroby zawodowej u J.Z. w zakresie układu ruchu wywołanej sposobem wykonywania pracy - przewlekłe zapalenie ścięgna i jego pochewki wymienionej w poz. 19.1 wykazu chorób zawodowych określonego w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. z 2009 r. Nr 105 poz. 869 ze zm.) i umarzającą postępowanie pierwszej instancji w całości.

W sprawie ustalono następujący stan faktyczny:

J.Z. zakończyła stosunek pracy w styczniu 2009 r. W wyniku postępowania zainicjowanego przez J.Z. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny decyzją nr [...] z dnia [...] maja 2009 roku stwierdził u J.Z. chorobę zawodową: w postaci przewlekłego zapalenia ścięgna i jego pochewki oraz przewlekłego zapalenia nadkłykcia kości ramiennej. Orzekając w w/w przedmiocie organ oparł się na orzeczeniach lekarskich wydanych w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy z dnia [...] lutego 2009 roku nr [...] oraz [...], w których z wysokim prawdopodobieństwem rozpoznano chorobę zawodową z pkt 19-1 i 19-6, bazując na ustalonym rozpoznaniu klinicznym oraz warunkach pracy zainteresowanej na stanowisku kasjer - dysponent (praca przy monitorze, wymuszona pozycja ciała, przeciążenia stawów kończyn górnych i kręgosłupa).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00