Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 28 stycznia 2014 r., sygn. I SA/Bd 923/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Halina Adamczewska-Wasilewicz Sędziowie: sędzia WSA Urszula Wiśniewska (spr.) sędzia WSA Ewa Kruppik-Świetlicka Protokolant: asystent sędziego Katarzyna Chowańska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 28 stycznia 2014 r. sprawy ze skargi P. A. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w T. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za październik 2008 r. 1) uchyla zaskarżoną decyzję, 2) określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości, 3) zasądza od Dyrektora Izby Celnej w T. na rzecz P. A. kwotę 251 (dwieście pięćdziesiąt jeden) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. Naczelnik Urzędu Celnego w B. określił stronie wysokość zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za październik 2008 r. w wysokości [...] zł. Organ ustalił, że podatnik w badanym miesiącu, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, dokonał sprzedaży przed pierwszą rejestracją na terytorium kraju samochodu osobowego marki V. [...], o pojemności silnika [...] cm3 i roku produkcji 2003, nie dopełniając obowiązku złożenia deklaracji dla podatku akcyzowego i zapłaty należnej z tego tytułu akcyzy.

W złożonym odwołaniu skarżący zarzucił zaskarżonej decyzji sprzeczność istotnych ustaleń z treścią zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, skutkującą nieprawidłowym ustaleniem wartości przedmiotowego pojazdu oraz nieprawidłowym określeniem wysokości zobowiązania podatkowego; nieprawidłową ocenę zgromadzonego materiału dowodowego i wyprowadzenie wniosków sprzecznych z zasadami logiki i doświadczenia życiowego; naruszenie zasady swobodnej oceny dowodów, poprzez przyznanie mocy dowodowej tylko wybranym dowodom, potwierdzającym założenia organu pierwszej instancji oraz nieuwzględnienie okoliczności przemawiających na korzyść skarżącego. Podatnik wniósł o uchylenie w całości zaskarżonej decyzji i umorzenie prowadzonego postępowania, ewentualnie o uchylenie wydanej decyzji i przekazanie sprawy organowi pierwszej instancji do ponownego rozpatrzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00