Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 23 grudnia 2013 r., sygn. IV SA/Wr 546/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący : Sędzia WSA Lidia Serwiniowska, Sędziowie: Sędzia NSA Julia Szczygielska (spr.), Sędzia WSA Alojzy Wyszkowski, Protokolant : st. sekr. sądowy Dorota Hurman, po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 12 grudnia 2013 r. sprawy ze skargi [...] na decyzję Wojewody D. z dnia [...] 2013 r. nr [...] w przedmiocie uznania za osobę bezrobotną i odmowy przyznania prawa do zasiłku I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji w części dotyczącej odmowy przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych; II. nie orzeka w przedmiocie wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu decyzją z dnia [...] 2013., Nr [...], wydaną na podstawie art.2 ust. 1 pkt 2 i art.71 ust.1 i 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 ze zm.), Wojewoda D. po rozpatrzeniu odwołania [...] od decyzji Starosty Powiatu [...] z dnia [...] 2013r., nr [...] w części orzekającej o odmowie przyznania prawa do zasiłku - utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu organ odwoławczy przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy:

Decyzją Starosty Powiatu [...] uznano [...] z dniem 3 kwietnia 2013r. za osobę bezrobotną i odmówiono przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Zdaniem organu, z przedstawionych dokumentów wynika, iż w dniu rejestracji spełniła warunki do uznania za osobę bezrobotną, natomiast suma okresów, o których mowa w art. 71 ust. 1 i 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy przypadających w okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień rejestracji jest krótsza niż 365 dni.

Od tej decyzji [...] odwołała się, wnosząc o przyznanie prawa do zasiłku. W wyjaśnieniach podała, że w wymaganym okresie 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania, łącznie przez okres co najmniej 365 dni tj. od października 2011 r. do marca 2013 r. świadczyła pracę na umowę zlecenie w dwóch firmach i przez 16 miesięcy osiągała minimalne wynagrodzenie za pracę oraz odprowadzane były składki na ubezpieczenie społeczne. Natomiast z uwagi na obowiązujące przepisy pracodawca nie odprowadzał składek na Fundusz Pracy. Podkreśliła swoją sytuację zdrowotną i finansową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00