Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 grudnia 2013 r., sygn. III SA/Wr 710/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Jankowska-Szostak (sprawozdawca) Sędziowie Sędzia WSA Maciej Guziński Sędzia WSA Marcin Miemiec Protokolant Ewa Pąsiek po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 19 grudnia 2013 r. ze skargi A. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] lipca 2013 r., Nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej w związku z eksploatacją automatu do gier poza kasynem gry oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lipca 2013 r. (nr [...]) Dyrektor Izby Celnej we W. - po rozpatrzeniu odwołania A. P. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w L. z dnia [...] kwietnia 2013 r. (nr [...]) nakładającej na skarżącego kary pieniężnej [...] zł za eksploatację automatu do gier [...] (nr [...]) poza kasynem gry - utrzymał w mocy pierwszoinstancyjne rozstrzygnięcie.

Organ drugiej instancji powołał się na art. 89 ust. 1 pkt 2, ust. 2 pkt 2, art. 90 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540 ze zm.) w zw. z art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.).

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji wskazano na kontrolę przeprowadzoną w dniu [...] maja 2012 r. przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w L. w lokalu Punkt Ksero w G. przy ul. [...] - prowadzonym przez S. O. pod nazwą Firma Handlowo-Usługowa "A" O. S., z siedzibą w G. przy ul. [...] - w zakresie działalności dotyczącej urządzania i prowadzenia gier na automatach lub innych urządzeniach (protokół z dnia [...] maja 2012 r. nr [...]).

Kontrolujący stwierdzili, że w lokalu funkcjonowało (podłączone do sieci i załączone) opisane wcześniej urządzenie, wyposażone w monitor, panel z 13 opisanymi przyciskami sterującymi grą, akceptor banknotów, zaklejony wrzutnik monet, rynienkę na wypłacane monety. Przeprowadzony na tym urządzeniu eksperyment wykazał, że cechy psychomotoryczne gracza, w tym zdolności manualne i umiejętności grającego (tj. każdorazowy dotyk klawisza Start) nie mają żadnego wpływu na przebieg rozgrywanych gier, a w szczególności na zatrzymywanie wirujących bębnów w konfiguracjach znaków dających punkty premiowe, bądź bonusy zgodnie z wolą gracza, lecz toczą się poza jego wolą, sterowane przez program zainstalowany w pamięci urządzenia (symulatora). Tempo wirowania poszczególnych bębnów uniemożliwia identyfikację jakichkolwiek symboli graficznych gry, stanowiących jej elementy wizualizacyjne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00