Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 13 grudnia 2013 r., sygn. IV SA/Wa 1895/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Małgorzata Małaszewska-Litwiniec (spr.), Sędziowie sędzia WSA Agnieszka Góra-Błaszczykowska, sędzia WSA Łukasz Krzycki, Protokolant ref. staż. Paweł Smulski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 grudnia 2013 r. sprawy ze skargi N. T. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzją z dnia [...].04.2013 r. Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców (zwany dalej Szefem Urzędu), po rozpoznaniu odwołania wniesionego przez panią A. H., pełnomocnika obywatela Socjalistycznej Republiki [...] - pana N. V., ur. [...] r. od decyzji Wojewody [...] z dnia [...].10.2012 r., orzekającej o odmowie udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - utrzymał w mocy decyzję organu I. instancji.

Stan faktyczny i prawny sprawy przedstawia się następująco.

W dniu [...].01.2012 r. pan N. V., za pośrednictwem pełnomocnika pana N. V., wystąpił do Wojewody [...]. z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony w trybie tzw. abolicji z uwagi na pobyt w Polsce od dnia [...].12.2007 roku.

Wojewoda [...] decyzją z dnia [...].10.2012 r. Nr [...] orzekł o odmowie udzielenia cudzoziemcowi wnioskowanego zezwolenia na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 1 i pkt 3 ustawy o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ustawy o cudzoziemcach. Organ I instancji stwierdził, że cudzoziemiec nie spełnia wymogu nieprzerwanego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej od dnia 20.12.2007r. oraz wskazał, iż zainteresowany we wniosku zawarł fałszywą informację odnośnie daty swojego ostatniego wjazdu na terytorium Polski oraz pobytów zagranicznych w ciągu ostatnich 5 lat. Organ I instancji wskazał również, iż: "we wniosku o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony Cudzoziemiec nie ujawnił swojego pobytu na terytorium Niemiec w 2010 r., gdzie został wpisany do Systemu Informacyjnego Schengen z datą obowiązywania wpisu do dnia [....].06.2012 r."

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00