Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 17 grudnia 2013 r., sygn. I SA/Rz 1031/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Małgorzata Niedobylska / spr./ Sędziowie WSA Grzegorz Panek WSA Kazimierz Włoch Protokolant sekr. sąd. Eliza Kaplita-Wójcik po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 17 grudnia 2013r. sprawy ze skargi "A" spółka z o. o. w B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] grudnia 2012r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 2006 rok - oddala skargę-

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2012r. nr [...], Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] września 2012r. nr [...] określającą dla "A" Sp. z o.o. z siedzibą w B. (dalej: Spółka) zobowiązanie w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2006 w kwocie 516.126,00 zł.

Organ odwoławczy uznał za prawidłowe ustalenia Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej dotyczące zawyżenia kosztów uzyskania przychodów Spółki, w związku z nieuprawnionym zaliczeniem do tych kosztów odpisów amortyzacyjnych od prawa ze zgłoszenia znaku towarowego "A" za okres od stycznia do maja 2006r. Dopiero decyzją z dnia [...] maja 2006r. Urząd Patentowy RP udzielił Spółce prawa ochronnego na znak towarowy i - w ocenie organu - dopiero od tego dnia znak ten mógł być amortyzowany, stosownie do treści art.16 b ust.1 pkt 6 ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. Nr 54 z 2000r., poz.654 ze zm.) - dalej: u.p.d.o.p., a odpisy amortyzacyjne zaliczone w ciężar kosztów uzyskania przychodów.

Spółka co do zasady nie kwestionowała ukształtowanej od 2008r. linii orzeczniczej, zgodnie z którą prawo do amortyzacji znaku towarowego przysługuje od dnia udzielenia prawa ochronnego. Jednakże swoje prawo do amortyzowania znaku towarowego przed uzyskaniem prawa ochronnego w Urzędzie Patentowym RP, Spółka wywodziła z indywidualnej interpretacji podatkowej z dnia [...] października 2003r., w której organ uznał słuszność stanowiska Spółki, że amortyzacja znaku towarowego, w stosunku do którego został złożony wniosek o udzielenie prawa ochronnego stanowi koszt uzyskania przychodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00