Orzeczenie
Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 18 grudnia 2013 r., sygn. III SA/Gl 1100/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Anna Apollo, Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Jużków (spr.), Sędzia WSA Mirosław Kupiec, Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Wita-Łyskawa, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 grudnia 2013 r. przy udziale - sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w Ż. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; 2. stwierdza, że zaskarżona interpretacja indywidualna nie podlega wykonaniu w całości do czasu uprawomocnienia się wyroku; 3. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Zaskarżoną interpretacją indywidualną nr [...] z [...]r., wydaną na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 770, w skrócie O.p.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w K. stwierdził, że stanowisko podatnika "A" z o.o. z siedzibą w Z. przedstawione we wniosku o interpretację prawa podatkowego dotyczącego podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży pasty ołowiowej i frakcji metalicznej ołowiu powstałych w wyniku stosowania przez wnioskodawcę procedury przerobu akumulatorów jest nieprawidłowe.
Interpretacja została wydana w poniższym stanie faktycznym i prawnym.
Pismem z dnia [...] r. ([...] r. data wpływu do organu) Spółka, która jest rejestrowanym podatnikiem VAT i której podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej jest przerób zużytych akumulatorów kwasowo - ołowiowych za pomocą specjalistycznej instalacji, zgodnie z posiadana decyzją wydana na podstawie przepisów o ochronie środowiska. W następstwie stosowanej technologii przerobu akumulatorów skarżąca uzyskuje dwa rodzaje wyrobów ołowiowych pastę, która stanowi po odsiarczeniu surowiec do produkcji ołowiu i stopów ołowiu oraz frakcję metaliczną ołowiu, które stanowi półwyrób do produkcji ołowiu i jego stopów wykorzystywanych do produkcji akumulatorów kwasowo- ołowiowych. Zarówno pasta jak i frakcja stanowią surowce wtórne z pozostałych metali (symbol 38.32.29.0 PKWiU). Skarżąca zbywa je w ramach prowadzonej działalności. Dostawy tych towarów opodatkowuje podatkiem VAT. Nie korzysta ze zwolnienia dla dostaw towarów używanych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right