Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 19 grudnia 2013 r., sygn. IV SA/Gl 452/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Michalik (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Matan Sędzia WSA Stanisław Nitecki Protokolant starszy sekr. sąd. Magdalena Nowacka-Brzeźniak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 grudnia 2013 r. sprawy ze skargi A Sp. z o. o. w P. na decyzję [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w K. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wstrzymania wprowadzenia do obrotu oraz zatrzymania produktów oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] r. nr [...] Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w S. po zapoznaniu się z protokołem kontroli sanitarnej nr [...] z dnia [...] r. przeprowadzonej

w A sp. z o. o. w P. w sklepie "[...]" w S. przy ul. [...] zarządził w terminie natychmiastowym wstrzymać wprowadzenie do obrotu oraz zatrzymać produkty, uzasadniające podejrzenie, że stwarzają zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, na czas niezbędny do przeprowadzenia oceny i badań ich bezpieczeństwa, nie dłuższy niż 18 miesięcy, to jest: [...], [...], [...], produkt bez nazwy w postaci białego proszku. Decyzji nadany został rygor natychmiastowej wykonalności.

Powyższe rozstrzygnięcie wydane zostało w oparciu o art. 27 c ust. 1 i 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2011 r., nr 212, poz. 1263), art. 44 c ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 124) oraz art. 104 i 108 ustawy z dnia

14 czerwca 1960 r. kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., nr 98, poz. 1071 z późn. zm., dalej k.p.a.).

W ustaleniach faktycznych organ I instancji podał, że w dniu 13 listopada 2012 r.

w wyniku informacji przekazanej przez funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej policji o wprowadzaniu do obrotu tzw. "dopalaczy"

w sklepie "[...]" w S. przy ul. [...] przeprowadzona została kontrola sanitarna. W toku czynności kontrolnych przeprowadzonych w obecności funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego KGP oraz funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w S. stwierdzono wprowadzenie do obrotu produktów: [...], [...], [...] oraz produkt bez nawy w postaci białego proszku. Produkty zapakowane były w woreczki strunowe, zabezpieczone opakowaniem foliowym. Na oznakowaniu opakowania brak było informacji o składnikach. Zdaniem organu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy uczynił uzasadnionym podejrzenie, że produkty wymienione w decyzji mogą stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, gdyż w żadnym z tych produktów nie jest określony jego skład.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00