Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 października 2013 r., sygn. IV SA/Wa 1439/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska, Sędziowie sędzia WSA Alina Balicka, sędzia WSA Jakub Linkowski (spr.), Protokolant sekr. sąd. Marek Lubasiński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 października 2013 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] marca 2013 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu 6 marca 2012r. M. S. wystąpiła do Wojewody [...] z wnioskiem o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony w trybie przepisów ustawy z dnia 28 lipca 2011 r. o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ustawy o cudzoziemcach.

W uzasadnieniu wniosku zainteresowana wskazała, że przebywa w Polsce od 2004r., była żoną obywatela polskiego, który zmarł i obecnie jest wdową, mieszka w [...], utrzymuje się z prac dorywczych, była karana, obecnie spłaca grzywnę, którą ma rozłożoną na raty, ma ustabilizowane życie w Polsce, od kwietnia 2007r. przebywa w Polsce nielegalnie i nieprzerwanie.

Wojewoda [...] decyzją z dnia [...] czerwca 2012r. nr [...] działając na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 5 oraz art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 28 lipca 2011 r. o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej orzekł o odmowie udzielenia cudzoziemce wnioskowanego zezwolenia stwierdzając, że pobyt strony na terytorium Polski stanowi obecne i przyszłe zagrożenie dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w rozumieniu art. 3 ust. 2 pkt 5 ustawy. W ocenie organu I instancji strona wykazała natomiast spełnianie wymogu określonego w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 lipca 2011 r. o zalegalizowaniu pobytu niektórych cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i ustawy o cudzoziemcach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00