Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 30 października 2013 r., sygn. II SA/Sz 952/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Sędziowie Sędzia NSA Stefan Kłosowski, Sędzia WSA Maria Mysiak (spr.), Protokolant sekretarz sądowy Anita Jałoszyńska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 30 października 2013 r. sprawy ze skargi Spółki A. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia, w wyniku wznowienia postępowania, decyzji ustalającej warunki zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia [...], nr [...] (zmienioną decyzją z dnia [...]) ustalił na rzecz A.W. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie tymczasowego obiektu handlowo- gastronomicznego przy Al. [...] na wysokości posesji [...] (dz. nr [...] obręb [...]).

W dniu [...] do Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta wpłynął wniosek Spółki A. (dalej określanej również jako: Spółka A.) o wznowienie postępowania zakończonego wyżej wskazaną ostateczną decyzją Prezydenta Miasta.

We wniosku Spółka powołała się na art. 145 § 1 pkt 4 K.p.a. stwierdzając,

że jako użytkownikowi wieczystemu działki w [...] o nr [...] w obrębie [...], sąsiadującej z pasem drogowym, w obszarze którego zlokalizowano tymczasowy obiekt budowlany, przysługiwał przymiot strony, lecz bez własnej winy nie brała ona udziału w postępowaniu. Spółka podniosła, że postępowanie dotyczyło jej interesu prawnego, ze względu na: lokalizację obiektu na wysokości wejścia do budynku przy [...], duży ruch uliczny, generowany przez działalność podmiotów mających tam swoją siedzibę i związany z tym spoczywający na Spółce obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i klientom kompleksu usługowego, zbyt małą odległość obiektu od brukowanej jezdni przed budynkiem, wskazanie w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego placu przed biurowcem jako miejsca ewakuacji pobliskiego hotelu w przypadku pożaru, prawo Spółki do niepogarszania estetyki sąsiedztwa oraz oczekiwania zgodności lokalizacji nowego obiektu ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00