Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 3 października 2013 r., sygn. I SA/Po 258/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Bejgerowska Sędziowie Sędzia WSA Karol Pawlicki (spr.) Sędzia WSA Dominik Mączyński Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Ratajczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 03 października 2013r. sprawy ze skargi A sp. z o. o. na interpretację indywidualną Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę
Uzasadnienie
W dniu [...] września 2012 r. został złożony przez [...] Sp. z o.o. w [...] wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Przedstawiając stan faktyczny Spółka podała, że prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i zbytu mięsa oraz jego przetworów. Spółka specjalizuje się w produkcji i sprzedaży mięsa wołowego, które stanowi ok. 90% całego wolumenu produkcji. Produkty te są m.in. przedmiotem dostaw na rzecz kontrahentów spoza terytorium Unii Europejskiej.
W związku z ww. transakcjami sprzedaży mięsa wołowego poza terytorium Unii Europejskiej Spółka otrzymuje na mocy decyzji Prezesa Agencji Rynku Rolnego refundacje wywozowe do eksportowanych przez siebie produktów. Agencja Rynku Rolnego (ARR) jako agencja płatnicza administruje obrotem produktami zwierzęcymi z krajami nienależącymi do Unii Europejskiej.
O refundacje wywozowe można ubiegać się po dostarczeniu do ARR wszystkich niezbędnych dokumentów w wyznaczonym terminie, zgodnie z ogólnymi zasadami handlu zagranicznego.
Spółka składa do ARR komplet dokumentów potwierdzających wysyłkę towaru poza terytorium UE obejmujące zgłoszenie refundacyjne, zaświadczenia Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych, dokumenty celne (karta T5), dokumenty przewozowe, świadectwo weterynaryjne, faktura sprzedaży, świadectwo pochodzenia. Po uzyskaniu potwierdzenia odprawy celnej w kraju przeznaczenia i dopuszczeniu towaru do obrotu w kraju przeznaczenia, Spółka przesyła te dokumenty do ARR, która proceduje w zakresie przyznania dotacji do mięsa w eksporcie. Dotacja przyznawana jest Spółce każdorazowo na mocy decyzji Prezesa ARR.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right