Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 16 października 2013 r., sygn. II SA/Gd 396/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mariola Jaroszewska, Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Górska (spr.), Sędzia NSA Krzysztof Ziółkowski, Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Maria Flisikowska, po rozpoznaniu w Gdańsku na rozprawie w dniu 16 października 2013 r. z udziałem prokuratora Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Zofii Alicji Dobrzańskiej sprawy ze skargi "A" Spółki jawnej w R. na uchwałę Rady Miejskiej z dnia 28 listopada 2012 r., nr [...] w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę.

Uzasadnienie

"A" P. N., J. M. sp.j. z siedzibą w R., działając w trybie art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na uchwałę nr [...] Rady Miejskiej w R. z dnia 28 listopada 2012 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta R. położonego pomiędzy ulicami G. i L. wzdłuż terenów kolejowych. Zaskarżonej uchwale zarzucono naruszenie art. 15 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 32 ust. 1 Konstytucji RP. Wskazując na powyższe uchybienia, skarżąca wniosła o stwierdzenie nieważności zaskarżonej uchwały w części nakładającej obowiązek hermetyzacji wszystkich procesów produkcyjnych, magazynowych, składowych i przeładunkowych, tj. przeniesienia ich do budynków w przypadku rozbudowy, nadbudowy i przebudowy istniejącej zabudowy obiektów przemysłowych, składów i magazynów.

Skargę przedmiotową wniesiono w następujących okolicznościach faktycznych i prawnych:

Rada Miejska podjęła w dniu 28 listopada 2012 r. uchwałę nr [...] w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu miasta R. położonego pomiędzy ulicami G. i L. wzdłuż terenów kolejowych. Zatwierdzony kwestionowaną uchwałą plan dla terenu działek nr [...], [...] i [...] (obręb [...]) położonych w R. przy ul. G. [...], na terenie których skarżąca spółka prowadzi działalność w zakresie obrotu węglem kamiennym (przywóz, sortowanie, magazynowanie, konfekcjonowanie, spedycja), wprowadził w § 6 ustalenia dla terenu o symbolu 4UC.U. o następującym brzmieniu: "teren projektowanej zabudowy usługowej, w tym wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Ustala się maksymalną, łączną wielkość powierzchni sprzedaży w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych dla całego terenu do 15000m2. Dopuszcza się rozbudowę, nadbudowę i przebudowę istniejącej zabudowy obiektów przemysłowych, składów i magazynów pod warunkiem hermetyzacji wszystkich procesów produkcyjnych, magazynowych, składowych i przeładunkowych, tj. przeniesienia ich do budynków. Obowiązek hermetyzacji nie dotyczy procesów produkcyjnych, magazynowych, składowych i przeładunkowych związanych z gospodarką leśną i przemysłem drzewnym".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00