Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 27 czerwca 2013 r., sygn. VI SA/Wa 586/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Izabela Głowacka-Klimas Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędzia WSA Andrzej Wieczorek (spr.) Protokolant ref. staż. Renata Lewandowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 czerwca 2013 r. sprawy ze skargi M. M. i W. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] grudnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego oddala skargę
Uzasadnienie
Pismem z dnia [...] września 2011 r. M. i W. M. (dalej skarżący) wystąpili do Zarządu Dróg Miejskich w [...] z wnioskiem o wydanie zezwolenia na zajęcie, w okresie od dnia [...] października 2011 r. do [...] grudnia 2011 r., pasa drogowego zlokalizowanego w przejściu podziemnym pod ul. [...] w rej. Al. [...] o łącznej powierzchni 298,7 m2, obejmującej: 249,09 m2 powierzchni poziomu podziemnego (kioski, szalet) oraz 49,61 m2 powierzchni pawilonów naziemnych.
Decyzją z dnia [...] października 2011 r. Nr [...], działający w imieniu Prezydenta m. [...] Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w punkcie 1 decyzji zezwolił skarżącym na zajęcie pasa drogowego w obszarze przejścia podziemnego zlokalizowanego w pasie drogowym drogi wojewódzkiej ul. [...] w rej. Al. [...] o pow. 543,89 m2 na okres 13 dni: od dnia [...] października 2011 r. do dnia [...] października 2011 r.; w punkcie 2, odmówił wydania zezwolenia na zajęcie pasa drogowego od dnia [...] października 2011 r. do dnia [...] grudnia 2011 r.; w punkcie 3 ustalił warunki zajęcia pasa drogowego określone w załączniku nr 2 do decyzji; w punkcie 4 ustalił opłatę za zajęcie pasa drogowego pod targowisko w wysokości 7 070,57 złotych; w punktach 5 i 6 określił warunki wniesienia opłaty. W uzasadnieniu decyzji organ szczegółowo opisał przebieg postępowania w sprawie udzielenia zezwolenia na zajęcie pasa drogowego wskazując jednocześnie metodykę naliczania opłat za jego zajęcie. Wyjaśnił dlaczego przyjął większą niż wnioskowana przez skarżących powierzchnię zajęcia pasa drogowego zaliczając do zajmowanej powierzchni targowiska powierzchnię znajdującą się pomiędzy pawilonami handlowo - usługowymi tzw. obsługę komunikacyjną. Odmawiając wydania zezwolenia na okres od [...] października 2011 r. do dnia [...] grudnia 2011 r. organ podkreślił, iż wielokrotnie informował stronę o braku możliwości dalszego prowadzenia targowiska we wskazanej lokalizacji z uwagi na konieczność udostępnienia terenu przejścia podziemnego pod budowę [...] linii metra Stacja [...] "[...]".
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right