Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 czerwca 2013 r., sygn. VI SA/Wa 487/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Wdowiak Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Sędzia WSA Andrzej Wieczorek Protokolant st. ref. Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 czerwca 2013 r. sprawy ze skargi K.P. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] grudnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie wydania licencji pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia oddala skargę
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2012 r. nr [...] Komendant Główny Policji utrzymał w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Komendanta Policji z dnia [...] października 2012 r., którą to decyzją na podstawie art. 30 ust. 1 i art. 31 ust. 1 w związku z art. 29 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005 r., Nr 145, poz. 1221 z późn. zm.) oraz art. 104 i 268a k.p.a. odmówiono K. P. (skarżącemu w niniejszej sprawie) wydania licencji pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia.
Do wydania powyższej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:
W dniu 18 września 2012 r. skarżący złożył wniosek o wydanie licencji pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia, do którego załączył dyplom ukończenia studiów na kierunku budownictwo w zakresie geotechnika i budownictwo specjalne, zaświadczenie z firmy G. Sp. z o.o. wskazujące zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku, wyciąg z indeksu dotyczący zakresu studiów geotechnika i budownictwo specjalne, kserokopię dowodu osobistego oraz oświadczenie o zdolności do czynności prawnych.
Zakres przedmiotowy odbytych przez skarżącego studiów obejmował: chemię materiałów budowlanych, geometrię wykreślną, mechanikę techniczną, materiały budowlane, podstawy konstrukcji maszyn i rysunek techniczny, elektrotechnikę, budownictwo ogólne i przemysłowe, wytrzymałość materiałów, maszyny górnicze i budowlane, teorię sprężystości i plastyczności, mechanikę gruntów, technologię betonu, hydrologię, fundamentowanie budowli, konstrukcje metalowe, mechanikę budowli, konstrukcje betonowe, instalacje budowlane i elektryczne, technologię i organizację budowy, komputerowe wspomaganie projektowania inżynierskiego.