Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 czerwca 2013 r., sygn. VI SA/Wa 2481/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki Protokolant ref. staż. Renata Lewandowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 maja 2013 r. sprawy ze skargi S. H. na postanowienie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] września 2012 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu podania oddala skargę

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] września 2012 r. nr [...] Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zwany dalej "Prezesem UKE" utrzymał w mocy swoje poprzednie postanowienie z dnia [...] czerwca 2012 r., znak [...] o zwrocie podania wniesionego przez S. H., prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą "I." zwanego dalej "skarżącym" w sprawie ustalenia warunków dostępu I. do budynków W., posadowionych na nieruchomości położonej w [...] przy ulicy [...], [...], stanowiącej działkę ewidencyjną o numerze [...], obręb [...], dla której Sąd Rejonowy dla [...] prowadzi księgę wieczysta nr [...] oraz miejsc w powyższych budynkach, w których zbiegają się kable, w celu zapewnienia telekomunikacji.

Powyższe rozstrzygnięcia zapadły w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

W dniu [...] grudnia 2011 r. I. w trybie art. 30 w zw. z art. 20 ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (Dz. U. Nr 106, poz. 675), zwaną dalej "ustawą o wspieraniu rozwoju" złożył do Prezesa UKE wniosek z dnia [...] grudnia 2011 r. o wydanie decyzji w sprawie zmiany treści umowy wiążącej I. ze W. poprzez ustalenie, że "przedsiębiorcy telekomunikacyjnemu przysługuje prawo nieograniczonego dostępu do nieruchomości położonej przy ul. [...] w [...] a także jej miejsc wspólnych, w tym pomieszczeń telekomunikacyjnych i dachu na których zostały zainstalowane urządzenia. Prawo dostępu przysługuje przedsiębiorcy telekomunikacyjnemu i osobom przez niego upoważnionym, które mają obowiązek na żądanie W. wylegitymować się stosownym upoważnieniem. Prawo to jest przyznawane wyłącznie w celu konserwacji, eksploatacji, eliminowania ewentualnych awarii urządzeń telekomunikacyjnych i linii sieciowych. Dostęp, o którym mowa powyżej ograniczony jest zasadami korzystania z przedmiotowej nieruchomości w sposób zgodny z obowiązującym prawem i normami, a także nie może on utrudniać dostępu do innych mediów i wpływać na zmiany konstrukcyjne budynków posadowionych na nieruchomości".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00