Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 9 maja 2013 r., sygn. I SA/Sz 944/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alicja Polańska, Sędziowie Sędzia WSA Kazimierz Maczewski (spr.),, Sędzia WSA Anna Sokołowska, Protokolant Michał Iwanowski, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 9 maja 2013 r. sprawy ze skargi "J." B. B., H. G. Spółki cywilnej na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 12 lipca 2012 r. nr [...] w przedmiocie zastosowania przepisów prawa podatkowego oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 27 marca 2012 r. Spółka cywilna "J." B. B., H. G. z siedzibą w N. - reprezentowana przez radcę prawnego - złożyła wniosek, uzupełniony w dniu 9 lipca 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie m.in. opodatkowania w spisie z natury, sporządzonym w trybie art. 14 ustawy o podatku od towarów i usług, składników majątku Spółki.

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Na podstawie aktu notarialnego - umowy sprzedaży - w dniu 29 stycznia 1998 r. Wspólnicy nabyli, w ramach prowadzonej Spółki cywilnej, prawo użytkowania wieczystego działek gruntu o łącznej powierzchni [...] oraz własność budynków stanowiących odrębne od wymienionych gruntów przedmioty własności, wpisane

do ksiąg wieczystych. Z nabyciem przedmiotowych nieruchomości wiązało się prawo odliczenia przez Spółkę podatku naliczonego VAT, z którego to prawa Spółka skorzystała jako czynny podatnik VAT (nie korzystała nigdy ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT). Nabyta nieruchomość służyła Spółce do prowadzenia przedsiębiorstwa, wykonującego działalność w zakresie usług wypoczynkowych oraz usług rehabilitacyjnych, zwolnionych od podatku VAT. Wymienione nieruchomości oraz pełne wyposażenie ośrodka wypoczynkowego stanowiły dotąd zbiór składników majątkowych, który uzupełniony o wartości niematerialne, tworzył funkcjonalną i ekonomicznie spójną całość, odpowiadającą definicji przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00