Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Postanowienie WSA w Olsztynie z dnia 21 maja 2013 r., sygn. II SA/Ol 1394/12

Prawo pomocy

 

Referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Olsztynie Agnieszka Bińczyk po rozpoznaniu w dniu 21 maja 2013 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku Z. G. o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie adwokata w sprawie ze skargi Z. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w "[...]" z dnia "[...]" Nr "[...]" w przedmiocie umorzenia nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych postanawia odmówić ustanowienia dla skarżącego adwokata.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 22 stycznia 2013 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie oddalił skargę Z. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w "[...]" z dnia "[...]", Nr "[...]".

We wniosku z dnia 3 marca 2013 r., skarżący wniósł o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie radcy prawnego lub adwokata, podnosząc, iż sam wychowuje "[...]" dzieci i aktualnie jest osobą bezrobotną (na rozprawie w dniu 22 stycznia 2013 r. skarżący okazał wypowiedzenie umowy o pracę z dnia "[...]" - okres wypowiedzenia upłynął w dniu "[...]").

W odpowiedzi na wezwanie do przedłożenia urzędowego formularza wniosku o przyznanie prawa pomocy, skarżący złożył wniosek z dnia 4 kwietnia 2013 r., w którym precyzując zakres żądania wniósł o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie adwokata. W uzasadnieniu podniósł, iż nie jest w stanie zwrócić nienależnie pobranych świadczeń rodzinnych, jego sytuacja materialna nie pozwala mu również na opłacenie kosztów związanych z ustanowieniem adwokata. W oświadczeniu o stanie rodzinnym, majątku i dochodach skarżący w rubryce nr 6 wykazał "[...]" dzieci, w rubryce nr 7.1. w poz. "mieszkanie" wpisał "mieszkam u "[...]"", w rubryce nr 8 wskazał, iż córka jest właścicielką "[...]" mieszkania o powierzchni "[...]" ("mieszkanie stare, wilgotne, nie do zamieszkania"), w rubryce nr 10 wykazał dochód własny z tytułu wynagrodzenia za pracę w łącznej kwocie "[...]" (""[...]" + "[...]" dodatków") oraz dochód dzieci z tytułu alimentów w łącznej kwocie "[...]", natomiast w rubryce nr 11 dodał, iż pracuje "[...]" w systemie "[...]". Wyjaśniając kwestie dotyczące lokalu mieszkalnego, wskazanego w postępowaniu administracyjnym jako miejsce zamieszkania oraz lokali mieszkalnych, których adresy wykazane zostały w rubrykach nr 2.1 i 2.2, skarżący załączył do wniosku wydruki z ksiąg wieczystych tych lokali, z których wynika, iż tylko do jednego członkowi jego "[...]" rodziny (córce) przysługuje tytuł własności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00