Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 28 maja 2013 r., sygn. II SA/Ol 346/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janina Kosowska Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Matczak Sędzia WSA Adam Matuszak (spr.) Protokolant st. sekretarz sądowy Jakub Borowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 maja 2013r. sprawy ze skargi H. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]", Nr "[...]" w przedmiocie świadczenia pielęgnacyjnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]" (nr "[...]") Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpatrzeniu odwołania H. S., dalej jako: skarżąca, utrzymało w mocy decyzję wydaną z upoważnienia Burmistrza przez Zastępcę Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w "[...]" z dnia "[...]" (nr "[...]") w sprawie odmowy przyznania skarżącej świadczenia pielęgnacyjnego w związku z opieką nad stryjem M. B.

W uzasadnieniu powyższej decyzji Kolegium wyjaśniło, że w dniu "[...]" skarżąca złożyła w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w "[...]" wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego w związku z opieką nad stryjem - M. B. Z oświadczenia złożonego przez skarżącą wynikało, iż osoba wymagająca opieki jest bratem jej ojca i zamieszkuje w tym samym budynku co strona. H. S. wskazała, iż córka M. B. - J. C. mieszka i pracuje daleko od swojego ojca. W aktach sprawy znajduje się także oświadczenie J. C. córki osoby wymagającej opieki, z którego wynika, iż przyjeżdża ona do swojego ojca prawie w każdy weekend, lecz obecnie ojciec jej wymaga stałej opieki. J. C. wskazała również, iż ojcem zaopiekuje się H. S. Następnie Kolegium wskazało, że materialnoprawną podstawą orzekania w sprawie stanowił art. 17 ust. 1 ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992 ze zm.), zwanej dalej ustawą o świadczeniach rodzinnych. Wyjaśniło, iż stosownie do treści art. 17 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysługuje:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00