Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 kwietnia 2013 r., sygn. V SA/Wa 875/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Joanna Zabłocka, Sędzia WSA - Andrzej Kania (spr.), Sędzia WSA - Jarosław Stopczyński, , Protokolant sekretarz sądowy - Marcin Woźniak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 kwietnia 2013 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. w W. na rozstrzygnięcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zawarte w piśmie z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu; 1. stwierdza, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i przekazuję sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju; 2. zasądza od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na rzecz A. Sp. z o.o. w W. kwotę 457 zł (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem kontroli sądowoadministracyjnej w niniejszej sprawie jest ocena wniosku o dofinansowanie realizacji projektu złożonego przez A. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: skarżąca) w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 1. Oś priorytetowa: Badania i rozwój nowoczesnej technologii, Działanie 1.4: Wsparcie projektów celowych, dokonana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (dalej: NCBiR).

Stan faktyczny sprawy przedstawia się następująco:

W dniu [...] maja 2012 r. skarżąca złożyła w siedzibie NCBiR wniosek (w wersji papierowej) o dofinansowanie realizacji projektu pod tytułem "[...]".

Wniosek został następnie poprawiony przez skarżącą pod względem formalnym, zgodnie z wezwaniem z dnia [...] czerwca 2012 r., oraz skierowany do oceny merytorycznej, jako spełniający kryteria formalne.

W informacjach o projekcie (cel i streszczenie projektu - rubryka III wniosku) wskazano, iż jego celem jest zebranie danych o realizowanych procesach organizacyjnych miast (urzędów i ich jednostek organizacyjnych) na podstawie realizowanych zadań określonych przepisami prawa, a także konsolidacja i standaryzacja procesów organizacyjnych w międzynarodowym modelu referencyjnym miasta, jak również rozwój, udostępnianie i promowanie rozwiązań opracowanych w oparciu o międzynarodowy model referencyjny miasta. Projekt stanowi bezpośrednią odpowiedź na zapotrzebowanie i sytuację rynkową, która umożliwi wytworzenie produktu istotnego dla całego sektora administracji publicznej. Międzynarodowe modele referencyjne miasta umożliwią wnioskodawcy uzyskanie przewagi konkurencyjnej na skalę krajową i międzynarodową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00