Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 marca 2013 r., sygn. V SA/Wa 823/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Dorota Mydłowska (spr.), Sędzia WSA - Andrzej Kania, Sędzia NSA - Piotr Piszczek, Protokolant st. spec. - Sylwia Wojtkowska-Just, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 marca 2013 r. sprawy ze skargi "A." Sp. z o.o. w Ś. na informację Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z dnia [...] lutego 2013 r. nr [...] w przedmiocie oceny wniosku o dofinansowanie realizacji projektu stwierdza, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju;

Uzasadnienie

„A.” Sp.z o. o. z siedzibą w Ś. złożyła wniosek o dofinansowanie projektu ,,Badania hybrydowych nano-powłok w obróbce cieplno-chemicznej i powierzchniowej metali" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 , Oś priorytetowa: Badania i rozwój nowoczesnych technologii Działanie 1.4. Wsparcie projektów celowych.

Pismem z dnia [...] października 2012r. Instytucja Pośrednicząca POIG - Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowała Wnioskodawczynię , że powyższy projekt został umieszczony na Liście projektów nierekomendowanych do wsparcia ze względu na to, iż nie spełnił wymaganych kryteriów

Projekt nie spełnił kryterium merytorycznego dostępu nr 10: Wydatki są uzasadnione, racjonalne i adekwatne do zakresu i celów projektu oraz uzyskał 77,66 pkt. W ramach kryteriów fakultatywnych.

Jednocześnie w piśmie zawierającym rozstrzygnięcie wskazano, że uzasadnienie oceny znajduje się w załączonych do pisma kartach oceny merytorycznej.

Spółka, od powyższego rozstrzygnięcia, wniosła protest

Polemizując ze stanowiskiem eksperta, iż koszty wynagrodzeń wszystkich osób biorących udział w projekcie są zawyżone, Spółka podniosła, że unikalne know-how zwiększa stopień skomplikowania i pracochłonności konstruowanego urządzenia-stanowiska badawczego, a nie zmniejsza. Podkreśliła, że posiada rozeznanie jaki nakład pracy jest potrzebny, aby urządzenie - stanowisko badawcze , o takiej skali złożoności zaprojektować i zbudować. Wskazała, że przy analizie adekwatności wynagrodzenia za dobrze wykonaną pracę zgodnie z tym zakresem, należy uwzględnić poziom wymaganej wiedzy niezbędnej do skutecznej realizacji zadań na tym stanowisku, stopień skomplikowania systemów automatyzacji tego typu urządzeń w świetle wymagań technologicznych, niedobór na rynku pracy inżynierów zdolnych do realizacji takich zadań. Napisała, że przeciętne koszty wynagrodzenia inżyniera oprogramowania wahają się między 4,5 tys. a 8 tys. zł. Brutto miesięcznie; Wnioskodawca przyjął je w wys. 7 tys. brutto. To samo, zdaniem Spółki, dotyczy konstruktora projektu mechanicznego i elektrycznego. głównego inżyniera, serwisantów i pracowników produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00