Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 18 marca 2013 r., sygn. I SA/Łd 99/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodnicząca: Sędzia NSA Anna Świderska (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk - Drozda Protokolant: Izabela Ścieszko po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 marca 2013 r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. na interpretację Dyrektora Izby Skarbowej w W. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie podatku od towarów i usług uchyla zaskarżoną interpretację.

Uzasadnienie

W dniu 14 sierpnia 2008 roku A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. wystąpiła z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług od przyznanych premii pieniężnych.

We wniosku wskazała, że w ramach prowadzonej działalności handlowej zajmuje się dystrybucją opon samochodowych marki Nokian. Z jednym ze swoich odbiorców spółka zawarła umowę dotyczącą przyznania premii pieniężnych w 2007 r. Umowa zawarta została w celu stworzenia warunków dla rozwoju sprzedaży opon marki Nokian i przyznawała prawo do otrzymania premii w wysokości 3% wartości zakupionych opon w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 grudnia 2007 r. W umowie nie został ustalony żaden próg zakupów, powyżej którego przysługiwała premia. Przyznanie premii nie zostało uzależnione od spełnienia żadnych dodatkowych świadczeń na rzecz spółki. Warunkiem wyliczenia premii było przedstawienie przez kontrahenta zestawienia faktur dokumentujących zakup opon we wskazanym okresie rozliczeniowym. Premie obliczane były procentowo od wartości netto dokonanych przez kontrahenta zakupów w danym okresie. Umowa zawierała nadto zapis, że przyznane premie pieniężne będą dokumentowane notami uznaniowym wystawianymi nabywcy przez spółkę. Strona wyjaśniła, że wątpliwości interpretacyjne dotyczące sposobu dokumentowania premii pieniężnych oraz interpretacji zachowań beneficjentów premii spowodowały, że kontrahent spółki przyznaną premię traktował jako powód do wystawienia faktury VAT, dokumentującej niedookreślone działania, które w swojej ocenie podejmował, by uzyskać do niej prawo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00