Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 7 lutego 2013 r., sygn. III SA/Gd 813/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Jacek Hyla Sędziowie: Sędzia WSA Alina Dominiak ( spr. ) Sędzia WSA Bartłomiej Adamczak Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Hanna Tarnawska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 lutego 2013 r. sprawy ze skargi J. T. na orzeczenie Komendanta Wojewódzkiego Policji [...] z dnia 28 września 2012 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary dyscyplinarnej oddala skargę.

Uzasadnienie

Orzeczeniem z dnia 23 sierpnia 2012 r. nr [...] Komendant Powiatowy Policji, działając na podstawie art. 135 j ust. 1 pkt 3 i art. 134 pkt 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j. Dz. U. z 2011r. Nr 287, poz. 1687 ze zm.) uznał nadkom. J. T. - Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w K., delegowanego do czasowego pełnienia służby w Komisariacie Policji w P. z powierzeniem obowiązków specjalisty Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w P. - winnym popełniania czynów z art. 132 ust. 3 pkt 3 oraz art. 132 ust. 1 ustawy o Policji i wymierzył mu karę dyscyplinarną nagany.

J. T. był obwiniony o to, że w dniu 22 grudnia 2011 r. popełnił czyn będący przewinieniem dyscyplinarnym polegającym na niedopełnieniu obowiązków służbowych - nie udokumentował faktu o zapoznaniu się z meldunkiem informacyjnym dotyczącym samowoli budowlanej , do czego był zobowiązany oraz popełnił czyn będący przewinieniem dyscyplinarnym polegającym na nieprzestrzeganiu etyki zawodowej -po zażądaniu od funkcjonariuszy przekazania i ujawnienia źródła uzyskania informacji oraz udostępnienia meldunku dotyczącego samowoli budowlanej, gdzie inwestorem był jego kolega i po zapoznaniu się z treścią meldunku w obecności funkcjonariuszy używał słów nieprzyzwoitych przekraczających dostępne ramy , gdzie stosunek do innego policjanta powinien być oparty na przestrzeganiu zasad poprawnego zachowania.

J. T. w odwołaniu od ww. orzeczenia wniósł o zmianę zaskarżonego orzeczenia i uniewinnienie, względnie uchylenie zaskarżonego orzeczenia w całości i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00