Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 stycznia 2013 r., sygn. VI SA/Wa 1859/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Śliwińska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Piotr Borowiecki Sędzia WSA Halina Emilia Święcicka Protokolant st. sekr. sąd. Jadwiga Rytych po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi "A." Sp. j. z siedzibą w T. na postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] lipca 2012 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia grzywny w celu przymuszenia do wykonania obowiązków nałożonych decyzją oddala skargę

Uzasadnienie

"A." Sp. j. z siedzibą w [...] (zwana dalej także "Zobowiązaną", "Skarżącą") wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] lipca 2012 r. nr [...], który po rozpatrzeniu zażalenia na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] czerwca 2012 r., nr [...] utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie .

Jako podstawę prawną wskazał art. 138 § 1 pkt 1 w związku z art. 144 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) - dalej zwanej "K.p.a."- w związku z art. 18 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954 z późn. zm.) - zwana dalej jako "u.p.e.a".

Do wydania powyższego wyroku doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (dalej też "Prezes UOKiK") decyzją nr [...] z dnia [...] października 2011 r. uznał w pkt I, że wprowadzone przez skarżącą spółkę na rynek artykuły dekoracyjne nie są bezpieczne ze względu na to, że są imitacjami produktów spożywczych i zakazał wprowadzania na rynek tych artykułów, które nie zostały wprowadzone nakazując podjęcie czynności niezbędnych do zapewnienia przestrzegania tego zakazu, a także nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku tych produktów, które już zostały na niego wprowadzone. Jednocześnie Skarżąca została w pkt II decyzji zobowiązana do przekazania w terminie 14 dni dowodów wykonania decyzji w zakresie pktu I, potwierdzających podjęcie działań mających na celu wykonania decyzji. W pkt III decyzji Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Skarżącą karę pieniężną w wysokości 3000 zł za wprowadzanie na rynek produktów nie spełniających ogólnych wymagań bezpieczeństwa, tj. artykułów dekoracyjnych - winogron nr art. [...] (kod [...]) oraz winogron nr art. [...] (kod [...]) oraz w zakresie pkt I nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00