Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 stycznia 2013 r., sygn. VI SA/Wa 885/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Wdowiak Sędziowie Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz Sędzia WSA Andrzej Wieczorek (spr.) Protokolant st. ref. Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi M. Sp. z o.o. z siedzibą w Z. na postanowienie Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia grzywny oddala skargę

Uzasadnienie

Prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów (zwany dalej Prezes UOKiK) postanowieniem z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] po rozpatrzeniu sprawy ze skargi M. Sp. z o.o. (zwanej dalej skarżący) utrzymał w mocy postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] stycznia 2012 r., w sprawie nałożenia grzywny w wysokości 5.000 złotych .

Prezes UOKiK decyzją z dnia [...] stycznia 2011 r. uznał, że rowery [...] model [...] nie są produktami bezpiecznymi i na podstawie art. 24 ust. 4 pkt 1 lit. b oraz pkt 2 lit. b ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zakazał Skarżącemu wprowadzania tych produktów na rynek i nakazał natychmiastowe wycofanie z rynku produktów, które już zostały na niego wprowadzone. Ponadto, na podstawie art. 33a ust. 2 pkt 2 wskazanej ustawy, nałożył na Skarżącego karę pieniężną w wysokości 15 000 zł. Po rozpatrzeniu złożonego przez Skarżącego wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy z dnia [...] lutego 2011 r. Prezes UOKiK decyzją nr [...] z dnia [...] kwietnia 2011 r. utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy. Prezes UOKiK - działając zgodnie z art. 24 ust. 12 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów - określił termin (30 dni od dnia, kiedy decyzja stała się ostateczna) i sposób poinformowania przez Skarżącego o wykonaniu decyzji. W przypadku pierwszego z obowiązków, Skarżący został zobowiązany do podjęcia czynności niezbędnych do przestrzegania zakazu. W przypadku drugiego z obowiązków, Prezes UOKiK wskazał, że rowery należy odebrać od dystrybutorów i przekazać potwierdzające to dowody, gdyby dystrybutorzy tych produktów już nie posiadali. Skarżący został zobligowany do przekazania oświadczeń dystrybutorów. Ponadto, zarówno rowery odebrane od dystrybutorów, jak i te, których Skarżący nie wprowadził na rynek, powinny zostać zniszczone lub zwrócone do ich dostawcy, a potwierdzające te działania dokumenty przekazane Prezesowi UOKiK.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00