Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Opolu z dnia 21 stycznia 2013 r., sygn. I SA/Op 491/12

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący - sędzia WSA Grzegorz Gocki po rozpoznaniu w dniu 21 stycznia 2013 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A Spółka z o.o. w D. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Opolu z dnia 23 października 2012r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym za październik 2009 r. wskutek wniosku skarżącej o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji

Uzasadnienie

W skardze wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu A Spółka z o.o. w D. (dalej skarżąca) zawarła wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji Dyrektora Izby Celnej w Opolu z dnia 23 października 2012r, wydanej w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym za październik 2009 r.

W uzasadnieniu wniosku skarżąca wskazała, iż konieczność uiszczenia określonego zobowiązania podatkowego będzie równoznaczna z wystąpieniem trudnych do odwrócenia skutków, nie tylko dla samej firmy, lecz także dla zatrudnionych w niej osób. Spółka zatrudnia 187 pracowników, których będzie musiała zwolnić, w ramach koniecznej redukcji etatów, gdyż utrzymanie takiej ilości etatów wymaga utrzymywania dyscypliny finansowej i wcześniejszego zaplanowania wydatków nadzwyczajnych (niespodziewanych), jakim w tym wypadku jest konieczność wykonania zaskarżonej decyzji. Podniesiono także, iż spółka zobowiązana jest do regulowania zobowiązań krótko i długoterminowych z tytułu zaciągniętych kredytów, których bieżący koszt obsługi jest znaczny. Ponadto skarżąca uzależniona jest od swoich kontrahentów, w stosunku do których występuje w charakterze wierzyciela, przy czym na dzień sporządzenia skargi zobowiązania kontrahentów wobec skarżącej przekraczają kwotę 500.000,00 zł. Dodatkowo wskazano, iż wobec skarżącej wydano kolejne decyzje - za to samo uchybienie - których łączna kwota określonego zobowiązania nie obejmująca odsetek za okres od marca 2009r. do maja 2010r. wynosi 790.271 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00