Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 30 stycznia 2013 r., sygn. III SA/Kr 637/12

 

Sygn. akt III SA/Kr 637/12 | | WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 30 stycznia 2013r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia WSA Halina Jakubiec, Sędziowie WSA Bożenna Blitek, WSA Maria Zawadzka (spr.), , Protokolant Urszula Bukowiec, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 stycznia 2013r., sprawy ze skargi J. G., na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, z dnia 18 stycznia 2012r. nr [...], w przedmiocie pozostawienia wniosku bez rozpoznania uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] 2011 r., znak [...], Burmistrz Miasta pozostawił bez rozpatrzenia wniosek skarżącej J. G. z dnia 26 września 2011 r. o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego dla osoby uprawnionej - D. G.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji organ I instancji wskazał, że dnia 26 września 2011r. skarżąca złożyła wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego dla jej małoletniego syna D. G. bez wymaganych dokumentów, o których mowa w art. 15 ust. 4 pkt 3 lit.d ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, tj. odpisu prawomocnego orzeczenia sądu zasądzającego alimenty, odpisu postanowienia sądu o zabezpieczenie powództwa o alimenty, odpisu protokołu zawierającego treść ugody sadowej lub ugody zawartej przed mediatorem. Burmistrz Miasta w dalszej części uzasadnienia odwołał się do treści § 5 ust.2 i 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 lipca 2010r. w sprawie sposobu i trybu postępowania, sposobu ustalania dochodu oraz wzorów wniosku, zaświadczeń, oświadczeń o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zgodnie z którym w przypadku złożenia wniosku bez wymaganych dokumentów organ właściwy wierzyciela przyjmuje wniosek i wzywa pisemnie wnioskodawcę do uzupełnienia braków w terminie nie krótszym niż 14 dni i nie dłuższym niż 30 dni pod rygorem wydania decyzji o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania. Organ I instancji podniósł, że pomimo wezwania skarżącej do uzupełnienia wniosku skarżąca nie uzupełniła wniosku w wyznaczonym terminie, dlatego pozostawienie wniosku o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego jest uzasadnione.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00