Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 grudnia 2012 r., sygn. VII SA/Wa 1577/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Leszek Kamiński, , Sędzia WSA Małgorzata Miron, Sędzia WSA Elżbieta Zielińska - Śpiewak (spr.), Protokolant spec. Sylwia Kruszyńska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi I.P. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji I. uchyla zaskarżoną decyzję , II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku, III. zasądza od Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego na rzecz skarżącej I.P. kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Sygnatura akt VII SA/Wa 1577/12

UZASADNIENIE

Decyzją nr [...] z dnia [...] lipca 2011 r. Wojewoda [...] na podstawie art. 157 § 1 i 158 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071) oraz art. 82 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku H. W. o stwierdzenie nieważności decyzji Naczelnika Miasta N. z dnia [...] maja 1985 r. (znak: [...] - odmówił stwierdzenia nieważności decyzji.

W uzasadnieniu organ podał, że pismem z dnia 29.04.2009 r., H. W. wniósł o stwierdzenie nieważności decyzji z dnia [...] maja 1985 r. Po ustaleniu stron postępowania i zebraniu niezbędnej dokumentacji organ wskazał, iż stosownie do przepisów obowiązujących w dacie wydania kontrolowanej decyzji nie znalazł podstaw do stwierdzenia jej kwalifikowanej wadliwości.

Wojewoda [...] wyjaśnił, że decyzja o pozwoleniu na budowę nie naruszała miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta N., zatwierdzonego zarządzeniem nr 127 Wojewody [...] z dnia [...] grudnia 1974 r., z którego wynika, iż działka nr [...] znajduje się na obszarze, oznaczonym symbolem [...]. Teren ten przeznaczono pod mieszkalnictwo o niskiej intensywności. Budynek zlokalizowany jest przy ul. [...] w N., na działce nr [...] pomiędzy budynkiem nr [...] na działce nr [...], a budynkiem nr [...] na działce nr [...]. Z plany realizacyjnego wynika, że projektowany budynek usytuowano na działce w ten sposób, że od granicy z posesją nr [...] odległość wynosi 5,45 m, a od granicy z posesją nr [...] - 2,32 m. Następnie analizując odległość budynków znajdujących się na sąsiednich działkach podał, że odległości między trzema omawianymi budynkami wynoszą: pomiędzy budynkami nr [...] a nr [...]: 2,32 + 4,80 = 7,12 m., pomiędzy budynkami nr [...] a nr [...]: 5,45 + 2,55 = 8 m.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00