Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 4 grudnia 2012 r., sygn. II SA/Po 887/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędzia WSA Jakub Zieliński Protokolant st. sekr. sąd. Ewa Wąsik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 04 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi T.K. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] 2012 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia, w wyniku wznowienia postępowania, decyzji w sposobie przyznania uprawnień do świadczenia pieniężnego; I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] 2012 roku Nr [...], II. zasądza od Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na rzecz skarżącego kwotę 200,- zł (dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów sądowych,

Uzasadnienie

W dniu 12 maja 2011 r. T. K. złożył w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wniosek o przyznanie świadczenia pieniężnego przewidzianego w ustawie z dnia 31 maja 1996 r. o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (Dz. U. z dnia 23 lipca 1996 r., Nr 87, poz. 395 ze zm.).

We uzasadnieniu wniosku T. K. podniósł, iż w okresie od marca 1942 r. do stycznia 1945 r. przymusowo pracował w gospodarstwie rolnym należącym do obywatela Niemiec P. P., przy czym w okresie tym pozbawiony był możliwości utrzymywania kontaktów z rodziną, która została wysiedlona z miejscowości K. do miejscowości D..

Do wniosku T. K. dołączył dokumenty w postaci kopii protokołów zeznań świadków H. C. i J. P. złożonych z postępowaniu rentowym potwierdzających jego pracę w charakterze robotnika rolnego w okresie od marca 1942 r. do stycznia 1945 r. oraz zaświadczenie wystawione przez Archiwum Państwowe w P. Oddział w K. potwierdzające, iż w okresie okupacji hitlerowskiej istniało w miejscowości K., gmina Tuliszków gospodarstwo rolne, którego zarządca był obywatel Niemiec P. P..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00