Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 5 grudnia 2012 r., sygn. II SA/Łd 830/12

 

Dnia 5 grudnia 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Grzegorz Szkudlarek Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski Protokolant Specjalista Marcelina Chmielecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 grudnia 2012 roku sprawy ze skargi H. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji - oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...]., nr [...], Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P., na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z 14 czerwca 1960r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r., nr 98. poz. 1071 ze zm., w dalszej części uzasadnienia jako: K.p.a.), utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy M. z dnia [...], nr [...] ustalającą z wniosku P. R. warunki zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na budowie budynku inwentarsko - składowego dla obsady do 39 DJP wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz budowie krytego zbiornika na gnojowicę o pojemności do 200m³ na terenie działki o nr ewid. 573, położonej w miejscowości B. nad Pilicą, gm. M.

W toku postępowania ustalono, iż wnioskiem z dnia 19 stycznia 2011r. P. R. wystąpił do Wójta Gminy M. o ustalenie warunków zabudowy dla ww. inwestycji. Po dwukrotnym uchyleniu decyzji organu I instancji, wydanej w przedmiotowej sprawie, organ wezwał wnioskodawcę do określenia przedmiotu inwestycji w zakresie rodzaju i charakterystycznych parametrów projektowanego zbiornika oraz udokumentowania powierzchni gospodarstwa rolnego, którego jest władającym. W odpowiedzi inwestor uzupełnił dokumentację o wyjaśnienia obejmujące opis przeznaczenia projektowanego zbiornika, jego charakterystyczne parametry oraz informacje dotyczące posiadanej powierzchni gospodarstwa rolnego.

Po stwierdzeniu zgodności wniosku z wymogami formalnymi oraz zebraniu dodatkowych wyjaśnień, Wójt Gminy M. stwierdził, iż przedmiotowa działka znajduje się na terenie pozbawionym obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ponadto ustalono, iż planowana inwestycja zgodnie z regulacjami ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko, nie jest zaliczona do przedsięwzięć dla których przed wydaniem decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, należy uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, bowiem deklarowana we wniosku przez wnioskodawcę projektowana ilość Dużych Jednostek Przeliczeniowych (DJP) na poziomie do 39DJP, nie kwalifikuje projektowanego przedsięwzięcia do przedsięwzięć zawsze lub potencjalnie oddziałujących na środowisko, dla których wymagane byłoby przeprowadzenie postępowania w sprawie oddziaływania na środowisko. Do przedsięwzięć takich, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, zaliczane są bowiem budynki i obiekty, w których planowana jest hodowla lub chów o obsadzie powyżej 40 DJP.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00