Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 11 grudnia 2012 r., sygn. IV SA/Gl 237/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia WSA Stanisław Nitecki Sędziowie Sędzia WSA Beata Kalaga - Gajewska (spr.) Sędzia WSA Małgorzata Walentek Protokolant Paulina Nowak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 grudnia 2012 r. sprawy ze skargi B. P. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego w służbach mundurowych oddala skargę.
Uzasadnienie
Pismem z dnia 7 czerwca 2011 r. B. P. zwróciła się do Komendanta Miejskiego Policji w B. z prośbą o wyrażenie zgody na scedowanie na siebie praw głównego najemcy lokalu mieszkalnego po zmarłych rodzicach.
W dniu 15 czerwca 2011 r. Komendant Miejski Policji w B., działając na podstawie art. 61 Kodeksu postępowania administracyjnego, wszczął postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia uprawnień B. P. do lokalu mieszkalnego położonego w B. przy ul. [...]
Decyzją nr [...] z dnia [...]Komendant Miejski Policji w B. nakazał opróżnienie wyżej wymienionego lokalu przez B. P. wraz z wszystkimi osobami w nim zamieszkującymi.
Od powyższej decyzji B. P. złożyła odwołanie.
Komendant Wojewódzki Policji w K., po rozpatrzeniu odwołania, decyzją nr [...] z dnia [...] uchylił decyzję z dnia [...] i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że w postępowaniu administracyjnym nie zapewniono wszystkim stronom czynnego udziału, gdyż zebrany w sprawie materiał dowodowy nie zawierał ustaleń odnośnie osób zamieszkujących we wskazanym lokalu, jak też brak było informacji o osobach uprawnionych do renty rodzinnej po zmarłym funkcjonariuszu, zajmującym lokal od roku 1961.
Decyzją nr[...] z dnia [...] Komendant Miejski Policji w B., po ponownym przeprowadzeniu postępowania administracyjnego i wyeliminowaniu przywołanych powyżej uchybień, działając na podstawie art. 95 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t. j. Dz. U. z 2007 r. nr 43, poz. 277 z późn. zm.), zwanej dalej w skrócie "ustawa o Policji", zobowiązał B. P. do opróżnienia lokalu mieszkalnego położonego w B. przy ul. [...] wraz ze wszystkimi zamieszkałymi tam osobami.