Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 listopada 2012 r., sygn. VI SA/Wa 1575/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Emilia Święcicka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Sędzia WSA Andrzej Wieczorek Protokolant st. sek. sąd. Jadwiga Rytych po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 listopada 2012 r. sprawy ze skargi K. R. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy RP w trybie postępowania spornego po rozpoznaniu wniosku o unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Wiadro" nr [...] udzielonego na rzecz K. R., decyzją z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] wydaną na podstawie art. 104 ustawy z dnia 30 czerwca 2000r. - Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm.), dalej cyt. jako p.w.p., oraz art. 98 k.p.c. w związku z art. 256 ust. 2 p.w.p., unieważnił prawo z rejestracji przedmiotowego wzoru przemysłowego oraz orzekł o kosztach postępowania.

Do wydania tej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Decyzją Urzędu Patentowego RP z dnia [...] czerwca 2002 r. udzielono na rzecz K. R., zwany dalej skarżącym, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Wiadro".

Pismem z dnia 10 sierpnia 2006 r. został złożony przez P. Sp. z o.o. z siedzibą w R., dalej zwaną uczestnikiem postępowania, wniosek o unieważnienie prawa z rejestracji przedmiotowego wzoru przemysłowego. Za podstawę swojego żądania uczestnik postępowania podał przepisy art. 102, 103 oraz art. 104 p.w.p. mające zastosowanie w związku z art. 316 ust. 1 p.w.p. Swój interes prawnego uczestnik postępowania uzasadniał tym, iż on i uprawniony są konkurentami w dziedzinie opakowań z tworzyw sztucznych, w tym wiader, przy czym uprawniony skierował na drogę karną sprawę o naśladownictwo spornego wzoru, a więc sporne prawo prowadzi do ograniczenia działalności gospodarczej uczestnika postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00