Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 listopada 2012 r., sygn. II SA/Wa 996/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Lipiński (spr.), Sędziowie WSA Andrzej Góraj, Sławomir Antoniuk, , , Protokolant specjalista Elwira Sipak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 listopada 2012 r. sprawy ze skargi M. S. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] marca 2012 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji - oddala skargę.

Uzasadnienie

Komendant Główny Policji rozkazem personalnym z dnia [...] marca 2012 r., działając na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 Kpa oraz art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. nr 43, poz. 277 ze zm.), po rozpatrzeniu odwołania M. S., utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w L. z dnia [...] października 2011 r. o zwolnieniu funkcjonariuszki ze służby w Policji.

W uzasadnieniu rozkazu Komendant Główny Policji wskazał, co następuje:

W związku z ujawnioną w dniu [...] stycznia 2011 r. informacją o ukaraniu M. S. (przyjętej do służby w Policji z dniem [...] grudnia 2010 r.) mandatem karnym w dniu [...] listopada 2009 r. za popełnione wykroczenie przewidziane w art. 119 Kw, Komendant Wojewódzki Policji w L. wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zwolnienia policjantki ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy. Organ ustalił także, iż fakt ten M. S. zataiła w oświadczeniu składanym przy przyjęciu do służby w Policji. Powiadomiony o sprawie, zgodnie z treścią art. 43 ust. 3 ustawy pragmatycznej, Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w L. nie wniósł uwag, co do sposobu i trybu zwolnienia (uchwała nr [...] z dnia [...] września 2011 r.). W wyniku powyższego postępowania Komendant Wojewódzki Policji w L. rozkazem personalnym z dnia [...] października 2011 r. zwolnił M. S. z dniem [...] października 2011 r. ze służby w Policji na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 5 w związku z art. 45 ust. 1 art. 43 ust. 3 ustawy o Policji. Rozkazowi personalnemu nadano rygor natychmiastowej wykonalności uzasadniony ochroną interesu służby, tożsamego z interesem społecznym, gdyż wykonanie przedmiotowej decyzji przed upływem terminu do wniesienia odwołania służy niezwłocznemu odsunięciu od zadań służbowych funkcjonariuszki, celem przeciwdziałania zachowaniom, które mogłyby pozbawić Policję wiarygodności w oczach opinii publicznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00