Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 października 2012 r., sygn. VI SA/Wa 1398/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zdzisław Romanowski Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Czarnecki (spr.) Sędzia WSA Izabela Głowacka-Klimas Protokolant st. sekr. sąd. Karolina Pilecka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 października 2012 r. sprawy ze skargi P. Sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2012 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oddala skargę

Uzasadnienie

VI SA/Wa 1398/12

Uzasadnienie

Decyzja z dnia [...] marca 2012 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie art. 102, art. 103 i ar. 104 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (j.t. Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm.) - dalej jako P.w.p. - oddalił wniosek [...] sp. z o.o. z siedzibą w L. (dalej jako [...] lub spółka) o unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "Urządzenie higienizacji osadów wapnem" nr [...] udzielonego na rzecz [...] sp. z o.o. z siedzibą w B. (dalej jako [...] lub uprawniona).

Decyzję wydano w następujących ustaleniach;

Na skutek zgłoszenia z dnia [...] września 2005 r. (data ogłoszenia w WUP - [...]) decyzją z dnia [...] grudnia 2005 r. Urząd Patentowy udzielił prawa ochronnego na rzecz [...] na wymieniony wzór przemysłowy.

Przedmiotem wzoru jest opróżnianie worków z wapnem, a jego istotą jest brak pylenia wapna podczas tej operacji. Wzór uwidoczniono na załączonych rysunkach i na zdjęciu. Urządzenie wg. wzoru przemysłowego wyposażone jest w tablicę kontrolną (11), a jego cechy istotne to: zasobnik wapna (1) o kształcie ostrosłupa ściętego z otworem wysypowym w części dolnej, zaś w części górnej zakryty ażurowym rusztem (2) podtrzymującym opróżniane z wapna worki (3). Opróżnianie worków dokonuje się w obudowie (4) rusztu (2) tworzącej ponad zasobnikiem wapna (1) szczelną komorę (5) zabezpieczająca przed pyleniem na zewnątrz. W obudowie (4) od strony roboczej bocznej zasypu wapna jest uchylna pokrywa (6) wyposażona w inspekcyjne okienko (7) oraz w rękawice manipulacyjne (8) umożliwiające opróżnianie worka (3) przy zamkniętej wychylnej pokrywie (6). Wewnątrz komory opróżniania (5) jest filtr powietrza połączony z przewodem (9) z wentylatorem (10) co zabezpiecza przed pyleniem podczas otwierania wychylnej pokrywy (6) i wymiany worka (3). Od zewnątrz na zasobnik wapna (1) oddziaływuje elektrowibrator (12) eliminujący zbrylanie wapna i prawidłowy zsyp wapna z zasobnika (1) do dozownika a następnie do przenośnika wapna (fig. 1, 2, 3 i 4).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00