Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 sierpnia 2012 r., sygn. VI SA/Wa 1069/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Szydłowska Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka (spr.) Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Protokolant st. sekr. sąd. Agnieszka Gajewiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 sierpnia 2012 r. sprawy ze skargi "M" Sp. j. z siedzibą w C. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2012 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Zawias czopowy okienny" nr [...] oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z [...] marca 2012 r. Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej Urząd Patentowy RP) unieważnił prawo z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "Zawias czopowy okienny", nr Rp-A (dalej jako sporny wzór), udzielone na rzecz "M." M. B., E. B. Sp. j. z siedzibą w C. (dalej jako skarżący).

Dnia 2 listopada 2007 r. skarżący zgłosił do Urzędu Patentowego RP sporny wzór i decyzją z [...] stycznia 2008 r. uzyskał prawo z jego rejestracji.

W sierpniu 2011 r. F. Sp. z o.o. z siedzibą w C. (dalej jako uczestnik postępowania) - działając w trybie postępowania spornego, złożył wniosek o unieważnienie prawa z rejestracji spornego wzoru. Swój interes wywiódł z produkcji wyrobów podobnych do przedmiotu spornego wzoru, tj. zawiasów okiennych o cechach spornego wzoru, i wprowadzania ich do obrotu przed datą pierwszeństwa spornego wzoru. Podał, że w dniu 9 kwietnia 2003 r. zgłosił do ochrony swój wzór przemysłowy pt.: "Zawias budowlany" (dalej wzór przeciwstawiony) i uzyskał prawo z jego rejestracji (Rp-B). Zdaniem uczestnika postępowania powyższe fakty dowodzą, że sporny wzór - w dniu zgłoszenia, nie posiadał cech nowości oraz był pozbawiony indywidualnego charakteru. Za postawę swojego żądania podał więc art. 103 ust. 1 i art. 104 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r., nr 119, poz. 1117 ze zm.), dalej jako p.w.p. Do wniosku załączono świadectwo rejestracji wzoru przeciwstawionego oraz opis tego wzoru wraz z rysunkiem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00