Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 lipca 2012 r., sygn. VI SA/Wa 701/12
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Szydłowska Sędziowie Sędzia WSA Piotr Borowiecki (spr.) Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz Protokolant ref. staż. Monika Piotrowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 lipca 2012 r. sprawy ze skargi "M." z siedzibą w G. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy [...] nr [...] 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu; 3. zasądza od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na rzecz "M." z siedzibą w G. kwotę 1600 (jeden tysiąc sześćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...] października 2011 r., nr [...], Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej - działając na podstawie art. 132 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. nr 119, poz. 1117 ze zm. - dalej także: "p.w.p."), a także art. 98 k.p.c. w związku z art. 256 ust. 2 p.w.p. - po rozpoznaniu wniosku o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy MILKSEŁKO ŁACIATE o numerze [...], udzielonego na rzecz "M" z siedzibą w G. (dalej także: "skarżąca spółdzielnia" lub "strona skarżąca") - unieważnił prawo ochronne na znak towarowy MILKSEŁKO ŁACIATE o numerze [...] (pkt 1 decyzji) oraz przyznał A. Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w [...] (dalej także: "wnioskodawca" lub "uczestnik postępowania") od skarżącej ""M" z siedzibą w G. kwotę w wysokości 1.840 (tysiąc osiemset czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania (pkt 2 decyzji).
Z akt sprawy wynika, iż decyzją z dnia [...] października 2008 r. Urząd Patentowy RP, działając na podstawie art. 147 i art. 150 p.w.p., udzielił prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny MILKSEŁKO ŁACIATE nr [...] na rzecz "M" z siedzibą w G. Znak towarowy przeznaczony został do oznaczania towarów zawartych w klasie 29 Klasyfikacji Nicejskiej, a mianowicie: produktów mlecznych, masła, masła z dodatkiem oleju, masła czekoladowego, masła kakaowego, twarogów, serów, serków, śmietany i śmietanki jogurtu, mleka, napojów mlecznych, deserów mlecznych oraz serwatki.