Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 4 czerwca 2012 r., sygn. II SA/Wa 219/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Waldemar Śledzik (spr.) Sędzia WSA Iwona Dąbrowska Sędzia WSA Eugeniusz Wasilewski Protokolant starszy sekretarz sądowy Dorota Kwiatkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 czerwca 2012 r. sprawy ze skargi A. D. na decyzję Prezesa Rady Ministrów z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania świadczenia w drodze wyjątku 1. oddala skargę; 2. przyznaje ze środków budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na rzecz radcy prawnego E. F. kwotę 240 zł (dwieście czterdzieści złotych) oraz kwotę 55,20 zł (pięćdziesiąt pięć złotych dwadzieścia groszy) stanowiącą 23% podatku VAT, tytułem nieopłaconej pomocy prawnej świadczonej z urzędu

Uzasadnienie

Prezes Rady Ministrów decyzją z dnia [...] listopada 2011 r., nr [...] po rozpatrzeniu wniosku z dnia [...] października 2011 r. o ponowne rozpatrzenie sprawy, działając w trybie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm., zwanej dalej także "k.p.a.") utrzymał w mocy poprzedzającą decyzję własną z dnia [...] października 2011 r. nr [...] odmawiającą przyznania A. D. świadczenia specjalnego w drodze wyjątku.

Do wydania zaskarżonej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym.

A. D. (ur. [...]) zwrócił się z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o przyznanie świadczenia specjalnego w rozumieniu art. 82 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z funduszu Ubezpieczeń Społecznych (t.j. - Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227 z późn. zm., zwanej dalej "ustawą o emeryturach z FUS") w formie renty specjalnej, w wysokości 4-5 stawek wynagrodzenia zasadniczego dla nauczyciela mającego tytuł zawodowy.

We wniosku podniósł szereg argumentów z różnych dziedzin swego życia, dotyczących zarówno sytuacji osobistej, majątkowej, jak i zawodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00