Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 13 czerwca 2012 r., sygn. III SA/Po 293/12

 

Dnia 13 czerwca 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Maria Lorych-Olszanowska Sędziowie WSA Barbara Koś WSA Mirella Ławniczak (spr.) Protokolant: st. sekr. sąd. Janusz Maciaszek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 czerwca 2012 roku przy udziale sprawy ze skargi "A" spółki cywilnej J. S., J. E. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] grudnia 2011 roku nr [...] w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za wrzesień 2007 roku oddala skargę

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Celnego w [...], decyzją z dnia [...] czerwca 2011 roku, nr [...], adresowaną do "A" s.c. J. S., J. E., określił zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za miesiąc wrzesień 2007 roku w kwocie 7.706zł od sprzedaży oleju opałowego za pomocą odmierzacza paliw ciekłych.

W uzasadnieniu decyzji Naczelnik Urzędu Celnego przedstawił następujące ustalenia faktyczne.

Firma "A’ s.c. J. S., J. E. dokonywała sprzedaży oleju opałowego na terenie Bazy Paliw przy ul. [...] nr [...] w [...]. Sprzedaż dokumentowana była fakturami oraz za pomocą kas fiskalnych. Spółka przekazywała miesięczne zestawienia oświadczeń nabywców oleju opalowego wraz z ich oryginałami.

Do magazynowania oleju opałowego wykorzystywano zbiornik o pojemności nominalnej 19.585 litrów, który był podłączony do dystrybutora wyposażonego w odmierzacz paliw ciekłych (nr fabryczny odmierzacza 2142/91). Ze zbiornika do odmierzacza olej opałowy doprowadzany był rurociągiem, a sam odmierzacz wyposażony był w tzw. pistolet do nalewania o średnicy zewnętrznej 30mm. Dystrybutor umiejscowiony był na rampie przy budynku biurowo-gospodarczym (nie znajdował się na peronie wyznaczonym do tankowania pojazdów). Odmierzacz nie był zalegalizowany przez Urząd Miar, jednak spełniał wymagania przepisów metrologicznych o instalacjach pomiarowych do cieczy innych niż woda, które zostały określone w Zarządzeniu nr 184 Prezesa Głównego Urzędu Miar z dnia 20 grudnia 1995r. (Dz. Urz. Miar i Probiernictwa nr 34, poz. 182 ze zm.), za wyjątkiem postanowień §51 ust. 5 (odmierzacz nie posiadał urządzenia wskazującego cenę paliwa i należności za pobrane paliwo).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00