Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 czerwca 2012 r., sygn. III SA/Lu 193/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak (sprawozdawca), Sędziowie SO del. Robert Hałabis,, WSA Ewa Ibrom, Protokolant Starszy referent Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 19 czerwca 2012 r. sprawy ze skargi J. C. na decyzję L. Komendanta Wojewódzkiego Policji w L. z dnia [...] lutego 2012 r. nr [...] w przedmiocie skierowania kierowcy na badanie psychologiczne oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lutego 2012 r., [...], L. Komendant Policji w L., po rozpatrzeniu odwołania J. C., utrzymał w mocy decyzję Komendanta Powiatowego Policji w Ł. z dnia [...] grudnia 2011 r., nr [...], w przedmiocie skierowania na badania psychologiczne.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ odwoławczy przedstawił następujący stan sprawy:

Decyzją z dnia [...] z dnia [...] grudnia 2011r . Komendanta Powiatowego Policji w Ł. orzeczono o skierowaniu J. C. na badania psychologiczne ze względu na przekroczenie liczby 24 punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym.

W odwołaniu od powyższej decyzji J. C. zarzucił organowi pierwszej instancji naruszenie ogólnych zasad postępowania administracyjnego (art. 6, 7, 9, 11 Kodeksu postępowania administracyjnego) poprzez niewyjaśnienie w sposób dokładny stanu faktycznego sprawy, nienależyte i niewyczerpujące poinformowanie strony o okolicznościach faktycznych i prawnych będących przedmiotem postępowania oraz nieprzedstawienie w sposób wyczerpujący zasadności przesłanek leżących u podstaw zaskarżonej decyzji. Wynikającego z art. 10 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, prawa strony do zapoznania się ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. Niewłaściwe zastosowanie art. 124 ust. 1 pkt 2 Prawa o ruchu drogowym. Ponadto, w uzasadnieniu odwołania, powołując się na rozstrzygnięcia zapadłe przed niektórymi wojewódzkimi sądami administracyjnymi w wybranych sprawach wskazał, że przepisy Prawa o ruchu drogowym nie zawierają ograniczenia prawa kierowcy do zmniejszenia liczby posiadanych punktów w związku z odbyciem szkolenia, również w sytuacji, gdy przed rozpoczęciem szkolenia kierowca dopuścił się naruszeń, za które suma punktów wpisanych tymczasowo i ostatecznie przekroczyła 24 (ze względu na brak wymaganej delegacji ustawowej w tym zakresie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00