Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 maja 2012 r., sygn. I SA/Wa 273/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Przemysław Żmich Sędziowie: Sędzia WSA Dariusz Chaciński Sędzia WSA Marta Kołtun-Kulik (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Krynicka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 maja 2012 r. sprawy ze skargi R.W. i R.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] grudnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie przekształcenia prawa użyłkowania wieczystego w prawo własności 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Burmistrza Miasta P. z dnia [...] października 2011 r. nr [...]; 2. uchyla decyzję Burmistrza Miasta P. z dnia [...] października 2011 r. nr [...]; 3. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu; 4. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. na rzecz skarżących R.W. i R.W. kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] grudnia 2011 r., nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w C., po rozpatrzeniu odwołania R. i R. W., utrzymało w mocy decyzję Burmistrza Miasta P. z dnia [...] października 2011 r., nr [...] uchylającą, za zgodą stron, decyzję z dnia [...] października 2011 r., nr [...] i orzekającą o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości oraz ustalającą opłatę z tego tytułu.

Zaskarżona decyzja została wydana w oparciu o następujące ustalenia faktyczne i ocenę prawną sprawy.

Wnioskiem z dnia 3 sierpnia 2011 r. R. i R. W. wystąpili o przekształcenie prawa użytkowania wieczystego działki nr [...] o pow. [...] ha położonej w P. przy ul. [...] w prawo własności oraz o udzielenie 90% bonifikaty z tego tytułu. Następnie, pismem z dnia 6 września 2011 r., strony poinformowane o odstąpieniu przez ustawodawcę od regulacji prawnej pozwalającej na zastosowanie 90% bonifikaty w opłacie z tytułu przekształcenia oświadczyły, że podtrzymują swój wniosek z dnia 3 sierpnia 2011 r. i proszą o udzielenie 90% bonifikaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości, w przypadku zaś odmowy udzielenia bonifikaty stwierdzili, że rezygnują z przekształcenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00