Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 16 kwietnia 2012 r., sygn. III SA/Gl 1684/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Krzysztof Wujek, Sędziowie Sędzia WSA Mirosław Kupiec (spr.), Sędzia WSA Marzanna Sałuda, Protokolant St. sekretarz sądowy Beata Mahlhofer, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 kwietnia 2012 r. przy udziale - sprawy ze skargi "A" S.A. w Z. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną; 2. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1. W indywidualnej interpretacja przepisów prawa podatkowego z dnia [...]r., nr [...], Dyrektor Izby Skarbowej w K. - działając w imieniu Ministra Finansów - stwierdził, że stanowisko przedstawione przez A. S.A. z siedzibą w Z. (zwaną dalej Spółką lub Stroną skarżącą) we wniosku o interpretację, co do możliwości wystawiania faktury korygującej zbiorczej w przypadku udzielania rabatu, było nieprawidłowe.

2. W dniu [...] r. do Dyrektora Izby Skarbowej w K. wpłynął wniosek Spółki z dnia [...] r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stwierdzenia możliwości wystawienia faktury korygującej zbiorczej.

2.1. W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe (podkreślenia i pogrubienia Sądu).

2.1.1. Spółka jest producentem wyrobów własnych - [...], a także dokonuje sprzedaży wyrobów własnych oraz wyrobów obcych - [...] oraz [...] poprzez własną sieć sprzedaży. Sprzedaż powyższych wyrobów kontrahentom dokonywana jest z różną częstotliwością w zależności od skali współpracy z klientem i aktualnego zapotrzebowania na wyroby zgłoszonego przez klienta. Zdarza się, że sprzedaż do kontrahenta dokonywana jest nawet kilkadziesiąt razy w danym okresie (miesiącu). Specyfika procesu sprzedażowego i niepowtarzalność (nie identyczność) składanych przez klientów zamówień, powoduje że bardzo często do danego kontrahenta przekazywane są w ramach poszczególnych dostaw w tym samym okresie (miesiącu) różne asortymenty wyrobów, np. różne gatunki [...], to znaczy konkretny rodzaj asortymentu może pojawić się na wszystkich bądź kilku dostawach, ale w ramach tych samych dostaw są dostarczane różne grupy i rodzaje wyrobów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00