Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 marca 2012 r., sygn. I SA/Kr 1836/11

 

Sygn. akt I SA/Kr 1836/11 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 9 marca 2012r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Grażyna Firek, Sędziowie: WSA Inga Gołowska (spr.), WSA Bogusław Wolas, Protokolant: Iwona Sadowska - Białka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 marca 2012r., sprawy ze skargi T. Spółka z o.o. w K. obecnie E., Spółka z o.o. w K., na interpretację indywidualną Ministra Finansów, z dnia 12 lipca 2011r. Nr [...], w przedmiocie podatku od towarów i usług, I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w części objętej skargą, II. określa, iż zaskarżona interpretacja w części objętej skargą nie może być wykonana do chwili uprawomocnienia się wyroku, III. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej koszty postępowania w kwocie 457 zł (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych).

Uzasadnienie

W dniu 28 marca 2011r. wpłynął do Dyrektora Izby Skarbowej (działającego z upoważnienia Ministra Finansów) wniosek Skarżącej "T" Sp. z o.o. w K. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług.

Skarżąca przedstawiła następujący stan faktyczny:

Skarżąca Spółka powstała w 2002r. poprzez wydzielenie ze struktur organizacyjnych Spółki Akcyjnej. Pracownicy Spółki, zatrudnieni w pierwotnie w Spółce Akcyjnej posiadali uprawnienia do pewnych świadczeń, których zachowania nadal oczekiwali po przejściu do nowo powstałej wydzielonej spółki. We wrześniu 2002r. Zarząd Spółki zawarł z "Z", działającymi przy Spółce, ,,[...] Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników S.A. § 57 Układu daje pracownikom zatrudnionym w Spółce w pełnym wymiarze czasu pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i byłym pracownikom Spółki objętym porozumieniem m.in. prawo do korzystania z tzw. ulg resortowych na takich samych zasadach i warunkach jakie przysługują odpowiednio pracownikom oraz emerytom i rencistom "T" SA. Na ulgi resortowe składają się następujące świadczenia: zniżka w wysokości 50% na opłaty za instalację stacji telefonicznej w lokalu mieszkalnym (jeden raz w okresie zatrudnienia w Spółce), bezpłatny miesięczny abonament telefoniczny, bezpłatne 100 jednostek licznikowych w miesiącu. Spółka nie jest producentem wskazanych powyżej świadczeń w celu uregulowania rozliczeń z S.A., zawarła ,,Porozumienie w sprawie ulg resortowych", na podstawie którego SA dostarcza te usługi osobom uprawnionym za wynagrodzeniem określonym w obowiązujących cennikach SA powiększonym o należny podatek od towarów i usług. Rozliczenie wyświadczonych na rzecz pracowników, emerytów i rencistów Spółki świadczeń w postaci ulg resortowych następuje po zakończeniu każdego roku obrotowego na podstawie wystawionej przez SA faktury VAT. Spółka jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka potwierdziła stanowisko zawarte we wniosku i załącznikach z 23 marca 2011r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00