Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 15 marca 2012 r., sygn. IV SA/Gl 637/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Adam Mikusiński Sędziowie Sędzia NSA Tadeusz Michalik (spr.) Sędzia WSA Stanisław Nitecki Protokolant Paulina Nowak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 marca 2012 r. sprawy ze skargi M. R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zasiłku okresowego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] nr [...] Prezydent Miasta Z. przyznał M. R. świadczenie z pomocy społecznej w postaci zasiłku okresowego w miesiącach od lipca do grudnia 2006 r. (6 miesiecy) w wysokości po 20 zł. miesięcznie. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że rzeczywisty dochód wnioskodawcy nie przekraczał kryterium dochodowego określonego w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Organ wskazał przy tym, że świadczenie przyznano w wyżej wymienionej wysokości z uwagi na ograniczone środki budżetowe organu pomocowego. Decyzja powyższa stała się ostateczna.

Następnie pismem z dnia [...] M. R. złożył do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. wniosek o wznowienie postępowania, uchylenie, zmianę oraz stwierdzenie nieważności wszystkich decyzji Prezydenta Miasta Z. dotyczących zasiłku stałego wyrównawczego, zasiłku stałego, oraz celowych i okresowych w tym decyzji odmownych wydanych od stycznia 2003 r. Wnioskiem tym objęta została więc również wyżej opisana decyzja przyznająca M. R. świadczenie z pomocy społecznej w postaci zasiłku okresowego w miesiącach od lipca do grudnia 2006 r. w wysokości po 20 zł. miesięcznie. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że decyzje zostały wydane w związku z popełnieniem przez organ I instancji przestępstwa bowiem organy uznały, że dochodem wnioskodawcy są również alimenty zarówno zaległe jak i bieżące, które zgodnie z orzecznictwem Naczelnego Sądu Administracyjnego winny zostać odliczone od dochodu strony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00