Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 22 lutego 2012 r., sygn. III SA/Łd 1207/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Irena Krzemieniewska Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski Protokolant asystent sędziego Agata Brolik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 lutego 2012 r. sprawy ze skargi A. K. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnych oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] roku, nr [...] Prezydent Miasta Ł. na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 2, art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008 r., nr 69 poz. 415 z późn. zm.) przyznał A. K. status osoby bezrobotnej od dnia rejestracji, tj. od dnia [...] roku.

W dniu [...] roku A. K. złożył w PUP nr 2 w Ł. zaświadczenie z dnia [...] roku wystawione przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Ł. o przebiegu ubezpieczenia celu ustalenia prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Decyzją z dnia [...] roku, nr [...] Prezydent Miasta Ł., na podstawie art. 9 ust. 1 pkt. 14 lit. b i art. 71 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, odmówił przyznania A. K. prawa do zasiłku dla bezrobotnych wskazując, iż nie spełnił on warunków do uzyskania świadczenia, o których mowa w art. 71 ust. 1 i 2 ustawy.

Od powyższej decyzji A. K. złożył odwołanie, w którym zarzucił naruszenie art. 71 ust. 1 i 2 lit. d ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wniósł o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych wraz z należnymi odsetkami od dnia [...] roku. Podniósł, iż istnieje sprzeczność pomiędzy obowiązkiem płacenia składek na Fundusz Pracy od minimalnego wynagrodzenia za pracę, będącym jednocześnie jednym za warunków przyznania zasiłku dla bezrobotnych, a decyzją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ustalającą, że opłacane przez niego składki na Fundusz Pracy po ukończeniu 60 roku życia tj. za ostatnie dwa lata prowadzonej działalności gospodarczej, są nienależne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00