Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 22 lutego 2012 r., sygn. I SA/Lu 457/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz (sprawozdawca), Sędziowie NSA Anna Kwiatek,, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Asystent sędziego Karolina Orłowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 22 lutego 2012r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie pozostawienie bez rozpoznania odwołania I. stwierdza nieważność zaskarżonego postanowienia; II. orzeka, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...], nr [...], po rozpatrzeniu wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy własne postanowienie z dnia [...], nr [...], o pozostawieniu bez rozpatrzenia odwołania A od decyzji Burmistrza Miasta z dnia [...], nr [...], w sprawie podatku rolnego za 2009r.

Z uzasadnienia zaskarżonego postanowienia oraz akt sprawy wynika, że decyzją z dnia [...] Burmistrz Miasta określił A wysokość zobowiązania w podatku rolnym za 2009r.

Od wymienionej decyzji Spółka wniosła odwołanie.

W postępowaniu wstępnym w związku z wniesionym odwołaniem Samorządowe Kolegium Odwoławcze podjęło czynności mające na celu ustalenie, czy odwołanie jest dopuszczalne, czy zostało wniesione z zachowaniem terminu oraz czy spełnia wymagania formalne. Mając na względzie art.168 § 2 i 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa /Dz.U. Nr 8 z 2005r., poz.60 ze zm./, zwanej dalej "O.p.", normujący i wyznaczający minimum wymagań formalnych, od spełnienia których uzależnione jest uznanie skuteczności czynności procesowej, stwierdziło, iż odwołanie Spółki zawiera braki formalne w postaci braku podpisu, jaki wymagany jest zgodnie z zasadami reprezentacji Spółki. Wobec tego, pismem z dnia [...] wezwało G. K. - Prezesa Zarządu A do usunięcia braków formalnych przez podpisanie odwołania zgodnie z zasadami reprezentacji Spółki, jednak Spółka wskazanych braków nie usunęła.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00