Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 stycznia 2012 r., sygn. II SA/Wa 2008/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jacek Fronczyk (spr.) Sędzia WSA Ewa Grochowska - Jung Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Protokolant ref. staż. Eliza Kusy po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 stycznia 2012 r. sprawy ze skargi A. B. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] czerwca 2011 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym z dnia [...] kwietnia 2011 r. nr [...] Komendant Wojewódzki Policji [...], stosując art. 41 ust. 2 pkt 5 w związku z art. 45 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t. j.: Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 ze zm.), zwolnił A. B. ze służby w Policji z dniem [...] kwietnia 2011 r. Na podstawie art. 108 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t. j.: Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W motywach rozstrzygnięcia organ podał, że zainteresowany jest funkcjonariuszem o [...]-letnim stażu służby. Od dnia [...] kwietnia 2007 r., tj. od momentu przeniesienia na własną prośbę z Komendy Miejskiej Policji w B. do Komendy Miejskiej Policji w Z. zajmuje stanowisko [...], przy czym w okresach od dnia [...] kwietnia do dnia [...] września 2007 r. i od dnia [...] listopada 2007 r. do dnia [...] maja 2008 r. czasowo pełnił obowiązki służbowe na stanowisku [...] w Z. Od dnia [...] maja 2008 r. (od prawie 3 lat) A. B. nie podejmuje służby i nie wykonuje żadnych obowiązków służbowych z uwagi na przebywanie na zwolnieniach lekarskich. Uchyla się ponadto od dokonania przez komisję lekarską określenia stanu zdrowia oraz dalszej jego przydatności do służby w Policji. Upatrując w zachowaniu policjanta naruszenia ważnego interesu służby, Komendant Miejski Policji w Z. wystąpił z wnioskiem personalnym o zwolnienie funkcjonariusza ze służby w trybie art. 41 ust. 2 pkt 5 ustawy o Policji. Motywując go, wskazał, iż nieobecność w służbie ww. zakłóca prawidłowe działanie Wydziału [...], dezorganizuje służbę, negatywnie wpływa na morale współpracowników policjanta, powoduje obciążenie ich zadaniami, które powinien wykonywać zainteresowany. Uznając zasadność wniosku, Komendant Wojewódzki Policji [...], po wszczęciu postępowania administracyjnego, zwolnił A. B. ze służby w Policji ze względu na jej ważny interes (interes społeczny), uzasadniający także nadanie decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00