Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 30 grudnia 2011 r., sygn. I SA/Ke 542/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Kuchta, Sędziowie Sędzia WSA Artur Adamiec,, Sędzia WSA Maria Grabowska (spr.), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Michał Gajda, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 grudnia 2011r. sprawy ze skargi P. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...]., nr [...]Dyrektor Izby Skarbowej w K. utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...]. nr [...]odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w J. z dnia [...]znak: [...] w przedmiocie określenia P. P. w podatku od towarów i usług za miesiąc czerwiec 2008r. zobowiązania podatkowego do wpłaty w wysokości 4.805,00 zł

Wskazaną decyzją z dnia 17 września 2010r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w J. określił P. P. zobowiązanie w podatku od towarów i usług za miesiąc czerwiec 2008r. do wpłaty w wysokości 4.805,00zł, w miejsce zadeklarowanej przez podatnika kwoty do zwrotu na rachunek bankowy w wysokości 6.716,00zł. Od decyzji skarżący nie wniósł odwołania, w związku z czym decyzja ta stała się ostateczna.

Przedmiotowa decyzja została wydana jako konsekwencja przeprowadzonego przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w J. postępowania kontrolnego,

a następnie podatkowego w przedmiocie prawidłowego rozliczenia podatku od towarów i usług za okres od marca do grudnia 2007r. i od stycznia do czerwca 2008r. w wyniku którego stwierdzono, zaniżenie przez skarżącego w miesiącu czerwcu 2008r. obrotu jak i podatku należnego z tytułu sprzedaży przesyłek pocztowych. Z akt wynika, że ustalenia dotyczą dowodu wewnętrznego nr 1/06/08 wystawionego przez podatnika w dniu 25 czerwca 2008r., na którym wykazał wartość sprzedaży z przesyłek w miesiącu czerwcu 2008r. w kwocie 799,85zł. Obrót z powyższego dowodu wewnętrznego nie został uwzględniony. Zdaniem organu I instancji, uwzględniając przedmiot prowadzonej przez podatnika działalności - sprzedaż akcesoriów do telefonów komórkowych za pomocą Internetu, stosownie do unormowania art. 29 ust 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004r. Nr 54, poz. 535 ze zm.) dalej ustawa o VAT, obrót z tytułu poniesienia kosztu przesyłek pocztowych winien podlegać opodatkowaniu według stawki właściwej dla dostarczanego towaru. Organ wskazał też, że podatnik nie uwzględnił w ewidencji wartości netto sprzedaży dotyczącej opłaty pocztowej wynikającej z faktur korygujących, zaniżył obrót ze sprzedaży akcesoriów do telefonów komórkowych oraz nie ujął w remanencie likwidacyjnym sporządzonym na dzień 25 czerwca 2008r. wskazanych środków trwałych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00