Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 24 listopada 2011 r., sygn. V SA/Wa 1942/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA - Piotr Piszczek (spr.), Sędzia WSA - Beata Krajewska, Sędzia WSA - Joanna Zabłocka, Protokolant - st. sekr. sąd. Agnieszka Groszek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 listopada 2011 r. sprawy ze skargi H.H. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] maja 2010 r., nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony; Oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przez H. H. (dalej: "skarżący" lub "cudzoziemiec") jest decyzja Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] maja 2010 r. nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Wojewody [...] z dnia [...] maja 2010 r. nr [...] o odmowie udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym;

W dniu [...] lipca 2009 r. H. H. złożył do Wojewody [...] wniosek o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony. W uzasadnieniu wniosku podniósł, iż jest żonaty z obywatelką polską, ze związku tego narodziło się dziecko, oraz że pracuje na terytorium RP. Do wniosku dołączono tytuł prawny do najmu lokalu mieszkalnego, potwierdzenie posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, zestawienie środków pieniężnych na rachunku bankowym, odpis aktu urodzenia córki wnioskodawcy, gdzie jako matkę dziecka wskazano D. M. nazwisko rodowe D.

W toku postępowania wyjaśniającego małżonka skarżącego pismem z dnia 13 lipca 2009 r. zwróciła się do organu o nie wydawanie karty pobytu dla skarżącego, gdyż jej małżeństwo zawarte zostało jedynie dla zdobycia dokumentów umożliwiających cudzoziemcowi przebywanie w krajach Unii Europejskiej. W treści pisma wskazała także, iż wobec cudzoziemca toczą się obecnie sprawy o pozbawienie go władzy rodzicielskiej nad ich wspólną córką, sprawa karna o groźby karalne, oraz sprawa rozwodowa. D. H. wskazała także, iż cudzoziemiec przebywa od 2 lat na terenie Niemiec.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00