Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 listopada 2011 r., sygn. III SA/Wa 389/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sylwester Golec, Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Golat (sprawozdawca ), Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz, Protokolant specjalista Alicja Bogusz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 listopada 2011 r. sprawy ze skargi G. G. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżone postanowienie, 2) stwierdza, że uchylone postanowienie nie może być wykonane w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz G. G. kwotę 100 zł (słownie: sto złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

1. Przedmiotem skargi jest wydane przez działającego w imieniu Ministra Finansów Dyrektora Izby Skarbowej w W. postanowienie z dnia [...] listopada 2010 r. nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie tego organu z dnia [...] października 2010 r. nr [...] o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W podstawie prawnej postanowienia z dnia [...] października 2010 r. powołano m.in. art. 165 a § 1, w związku z art. 14 h i art. 14 b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), powoływanej dalej w skrócie jako O.p.

2. Z akt sprawy wynika następujący stan faktyczny.

2.1. Wnioskiem z dnia 29 września 2010 r. G. G. (dalej powoływany jako "Skarżący") zwrócił się do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w P. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania zakupów dokonanych przez osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynikało, że Skarżący jako osoba fizyczna nabywa lub będzie nabywał w przyszłości szereg produktów typu: żywność, prasa, książki, paliwo, ubrania, sprzęt elektroniczny, itp. w celu ich konsumpcji lub prywatnego używania na własne potrzeby. Zastrzegł, że nabywane towary nie są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00